Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasirodė Marguerite Duras romanas „Užtvara nuo vandenyno“

Knygos viršelis
Rašytojų sąjungos leidyklos nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Romanas, kurį lietuvių kalba išleido Rašytojų sąjungos leidykla, turi autobiografinį pagrindą, tačiau rašytoja, pasakodama apie savo paauglystę Indokinijoje, aprėpė daugeliui žmonių svarbią ir užvaldančią temą: svajones apie laimingą gyvenimą.

Neturtingai našlės šeimai gresia skurdas ir bankrotas, septyniolikmetė dukra su vyresniu broliu visais būdais veržiasi iš namų. Ambicinga motina, kuriai nepasisekė prasigyventi iš išsinuomotos žemės, įsitraukia į turtingo žento medžioklę, tai jų šeimai būtų išsigelbėjimas. Mergina svajoja apie gyvenimą mieste, žavisi kino filmais. Tai emocingas, vargų ir vilčių, nuotykių ir humoro kupinas romanas.

Marguerite Duras – garsi prancūzų rašytoja, dramaturgė, kino režisierė, jos gyvenimas apipintas legendomis. Šiemet UNESCO mini jos gimimo šimtmetį. Sėkmė lydėjo ir Duras romaną „Užtvara nuo vandenyno”. Nors jį parašė dar būdama jauna, romanas per plauką negavo Goncourt'ų premijos.

Šią premiją rašytoja vis dėlto gavo vėliau, už kitą kūrinį – „Meilužis”. Pagal romaną „Užtvara nuo vandenyno” pastatyti du kino filmai, o teatruose – dvi pjesės. M. Duras savo gyvenimą dažnai paversdavo romanais, supindavo realybę ir fantaziją. Šiame kūrinyje ji pirmą kartą įvedė mėgstamus  motyvus – aistrą kino filmams, meilės istoriją su vyresniu kitataučiu, absoliučios meilės troškimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min