Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasirodė pataisytas ir papildytas antras kriminalinio žargono žodyno leidimas

Docentas Robertas Kudirka išleido unikalų kalinių, narkomanų ir kišenvagių žodyną
Docentas Robertas Kudirka išleido unikalų kalinių, narkomanų ir kišenvagių žodyną
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus universiteto dėstytojas dr. Robertas Kudirka jau beveik 10 metų tyrinėja į pragaištingą „nusikaltimo–narkotikų–kalėjimo“ trikampį patekusių žmonių kalbėseną. Rinkdamas medžiagą „Kalėjimo, kriminalinio ir narkomanų žargono žodynui“ daug laiko praleido kalinių, vagių, narkomanų ir narkotikų platintojų draugijoje.

Medžiaga žodynui rinkta 2004–2010 m. daugiausia iš sakytinės kalbos, tiesiogiai bendraujant su nuteistaisiais, kalėjimo ir pataisos namų prižiūrėtojais, narkomanais, kišenvagiais ir žmonėmis iš kriminalinio pasaulio. Dalis kalėjimo žargono buvo tikslinama susirašinėjant laiškais su nuteistaisiais iš Pravieniškių pataisos namų ir Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo.

Žodyną sudaro kalėjimo, kriminalinio (kišenvagių ir kt.) ir narkomanų žargono žodžiai bei frazeologizmai. Jame aprašyta daugiau nei 1 200 žodžių ir 250 frazeologizmų. Žodyne gausu pavyzdžių, kurie iliustruoja žodžių reikšmes ir vartoseną.

Žodynas skirtas kalbininkams, vertėjams, lietuvių leksikologiją studijuojantiems studentams ir visiems, besidomintiems slengu, socialine dialektologija, subkultūrų kalba ir pan.

2014 metais išleistas antras leidimas papildytas naujais pavyzdžiais, patikslintos kai kurių žodžių definicijos, ištaisytos korektūros klaidos. Taip pat nurodyta papildoma ir tikslesnė dalies žodžių kilmė ar žargonybės skolinimosi kalba.

Robertas Kudirka. Kalėjimo, kriminalinio ir narkomanų žargono žodynas: 2 pataisytas ir papildytas leidimas. L.: Kitos knygos, 2014.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min