Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 3d. 18:39 , Atnaujinta: 2015 vasario 3d. 18:46

Rašytoja Harper Lee išleis „Nežudyk strazdo giesmininko“ tęsinį

Harper Lee
Nuotr. iš „Wikipedia“ / Harper Lee

Pulicerio premijos laureatė Harper Lee, išgarsėjusi savo vieninteliu romanu „Nežudyk strazdo giesmininko“, išleis šio kūrinio tęsinį. Šią knygą ji parašė prieš 60 metų, skelbia BBC.

Kaip sakė rašytoja, knygą „Go Set a Watchman“ ji rašė prieš 60 metų, tačiau atidėjo į šalį, nes, redaktoriaus patarimu, nusprendė parašyti kitą kūrinį – „Nežudyk strazdo giesmininko“, kuris, išleistas 1960 metais, pelnė jai pasaulinę šlovę. 

„Go Set a Watchman“ galiausiai bus išleistas šių metų liepos 14 dieną. 

„Aš maniau, kad tai visai geras darbas, – apie galų gale išleidžiamą knygą sakė rašytoja. – Esu nustebusi, kad po tiek metų knyga bus išleista“. 

„Scanpix“/AP nuotr./Amerikiečių rašytoja Harper Lee
„Scanpix“/AP nuotr./Amerikiečių rašytoja Harper Lee

Šioje knygoje bus tęsiama „Nežudyk strazdo giesmininko“ vienos iš pagrindinių herojų Džinos Luizos, vadinamos Paukšteliu, istorija. Aštuonmetė garsiosios knygos herojė naujame romane – jau suaugusi moteris. Ji grįžta namo iš Niujorko aplankyti savo tėvą. 

Anot leidėjų, knygos herojė susiduria su sudėtingomis asmeninėmis ir politinėmis problemomis, ji stengiasi suprasti tėvo požiūrį į visuomenę ir permąstyti savo jausmus vietai, kurioje gimė ir praleido savo vaikystę. 

H.Lee sako, kad šios knygos rankraštis buvo rastas praėjusį rudenį, ji net neįsivaizdavo, jog jis išliko

H.Lee sako, kad šios knygos rankraštis buvo rastas praėjusį rudenį, ji net neįsivaizdavo, jog jis išliko. „Po ilgų delsimų ir apmąstymų aš nusprendžiau duoti jį keliems žmonėms, kurių nuomone pasitikiu, ir jie patikino mane, jog knyga verta publikavimo“, – sakė rašytoja. 

„Harper Collins“ planuoja, kad pirmasis knygos tiražas sieks du milijonus kopijų. Abejojama, ar rašytoja, kuri pastaruosius kelis dešimtmečius vengė viešumos, dalyvaus renginiuose pristatant šią knygą. 

Jau dabar spėliojama, kad ši knyga gali tapti vienu iš didžiausių šių metų literatūrinių įvykių. 

„Scanpix“/AP nuotr./Amerikiečių rašytoja Harper Lee
„Scanpix“/AP nuotr./Amerikiečių rašytoja Harper Lee

 

Temos: 2 Literatūra Knygos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min