Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 02 22, 13:46

Rašytojo Tomo Venclovos vardas skaitytojus traukia savaime

Keturioliktoje Knygų mugėje pristatytas poeto, vertėjo, literatūrologo, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Tomo Venclovos bibliografijos sąvadas „Tomas Venclova: bibliografijos rodyklė (1956-2011)“, kurią pats rašytojas pristato kaip sureikšminimo ženklą.
Tomas Venclova
Tomas Venclova / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Visas Vilniaus knygų mugės naujienas sekite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia.

Pirmasis apie Tomo Venclovos bibliografiją kalbėjęs literatūros kritikas, vertėjas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Kęstutis Nastopka stebėjosi, jog į pristatymą susirinko nemažas būrys skaitytojų.

„Bibliografija mažai ką domina. Žmonės labiau mėgsta tekstus, kurie bibliografijose aprašyti. Turbūt Tomo Venclovos vardas jau savaime traukia“, – kalbėjo prof. Kęstutis Nastopka. 

Išleistoji bibliografija išsiskiria tuo, jog ji skirta ne tik skaitytojui, bet ir žiūrovui, kadangi joje galima išvysti ne tik netikėtų Tomo Venclovo nuotraukų, bet ir anksčiau išleistų knygų viršelių, kurie atskleidžia leidybos tradicijų įvairovę. Taigi knyga džiaugdamasis prof. Kęstutis Nastopka, sakė, jog netgi pavartyti ją jau verta.

Pristatyme dalyvavęs Romas Misiūnas pasakojo apie rašytojo Tomo Venclovo visuomeninę politinę veiklą. „Išleista bibliografija – tai proga pakalbėti ne tik apie literatūrą, bet ir kitus Tomo Venclovos gyvenimo aspektus“, – svarstė knygos sudarytoja Jolanta Budriūnienė.

Diskusijos dalyviai kalbėdami apie rašytojo Tomo Venclovos talentą, dažniausiai atsigręždavo į rašytojo poeziją, kuri sutalpinta į daugiau nei į 20 knygų bei išversta į daugelį kitų kalbų.

„Tomo Venclovos poezija – tai didžiulis žemynas, kuriame galima pasiklysti. O bibliografija yra komposas, kuris padeda nepasiklysti“, – poetiškai kalbėjo prof. Kęstutis Nastopka. 

Simboliška, tačiau apie rašytojo Tomo Venclovos bibliografiją daugiau kalbėjo pristatyme dalyvavę žmonės, kurių mintis retkarčiais plačiau pakomentuodavo pats rašytojas.

„Žiūrėdamas į šią bibliografiją, jaučiuosi tarsi stebėčiau ją iš kito pasaulio. Gal tai nėra susireikšminimas, su tuo stengiuosi kovoti. Gal kiti mane sureikšmina“, – sakė rašytojas Tomas Venclova.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min