Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2014 gegužės 4d. 22:30

Rusai nori uždrausti Karlsoną, kuris gyvena ant stogo

Karlsonas
Kadras iš „Youtube“ / Karlsonas

„Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ gali būti išvarytas iš Rusijos nepaisant savo populiarumo šioje šalyje, nes Švietimo ministerija šią Astridos Lindgren knygą įvardija kaip šeimai nepalankią literatūrą, praneša naujienų portalas thelocal.se.

Karlsonas pasauliui buvo pristatytas 1955 metais. Istorija apie smaližių su propeleriu ant nugaros, susidraugaujantį su mažu berniuku, į Sovietų Sąjungą pateko aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje ir iki šiol Rusijoje yra mylima.

Lindgren muziejus Stokholme netgi išmokė savo personalą kelių rusiškų frazių, kad galėtų pasitikti turistus iš Rusijos. Kartais Rusijos turistai sudaro net 80 proc. muziejaus lankytojų.

Švedų radijas neseniai pranešė, kad Rusijos švietimo ministerija turi idėją uždrausti visas nepatriotines ir tradicinių šeimos vertybių nepuoselėjančias knygas. 

Knyga „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ Rusijoje gali būti uždrausta todėl, kad skatina nenorimus santykius tarp vaikų ir tėvų bei nedera su "rusiškomis" vertybėmis.

Prisijunkite prie „15min knygų lentynos“ puslapio socialiniame tinkle „Facebook“ ir sekite naujienas apie literatūras bei dalyvaukite knygų konkursuose.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min