Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaurės Korėjoje egzistuoja ir juodoji knygų rinka: populiariausi čia romanai apie šnipus

Knygos, parduodamos Šiaurės Korėjoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Knygos, parduodamos Šiaurės Korėjoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaurės Korėjoje populiarėja kriminaliniai romanai ir knygos apie šnipus – nelegalios šių kūrinių kopijos platinamos juodojoje rinkoje, skelbia „NK Daily“.

Naujienas apie literatūrą, knygų konkursus rasite ir „15min knygų lentynos“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. Junkitės ir jūs!

Šiaurės Korėjos valdžia tokias knygas laiko griaunančiomis nusistovėjusią tvarką, todėl gauti išsinuomoti jų galima nebent juodojoje rinkoje. Dažniausiai tokias knygas nuomojasi studentai, mokantys apie 3000 Šiaurės Korėjos vonų (apie 10 litų) už skaitymo valandą. 

Kaip teigė vienas šaltinis, užsienietiškų knygų juodoji rinka egzistuoja jau seniai, tačiau tik pastaruoju metu pastebėta, kad čia patenka ir kriminaliniai romanai bei knygos apie šnipinėjimą. Daugelis jų atkeliauja iš Japonijos, ir jose yra detalūs šnipinėjimo operacijų aprašymai. 

Didžioji dalis knygų Šiaurės Korėjoje yra skirtos propagandos tikslams, o juodojoje rinkoje platinamos knygos iš užsienio, dažniausiai skirtos ekonomikai ir politikai. Iš pradžių didžioji dalis knygų juodosios rinkos klientų buvo rašytojai, žurnalistai, mokytojai, tačiau dabar tai daugiausia – studentai. Dažniausiai šias knygas verčia ir vertimus spausdina studentai, besimokantys užsienio kalbų. Daugelis šių studentų – iš valdančiajai partijai priklausančių šeimų, tėvų pagalba galinčių gauti knygų iš užsienio. Gavę knygų, studentai išverčia jas ir parduoda kopijas juodojoje rinkoje. 

Dėl šios rizikos juodojoje rinkoje platinama nedaug knygų, ir būtent dėl to čia populiariausias ne knygų pardavimas, o jų nuoma

Tiesa, net ir knygų kopijavimas Šiaurės Korėjoje yra rizikingas užsiėmimas. Visi kompiuteriai ir spausdintuvai šioje šalyje yra registruojami, taip siekiant užkirsti kelią bet kokios valdžiai nepalankios informacijos plitimui. 

Dėl šios rizikos juodojoje rinkoje platinama nedaug knygų, ir būtent dėl to čia populiariausias ne knygų pardavimas, o jų nuoma. Siekiant apgauti specialiąsias tarnybas, šios nelegalios knygos dažnai pervadinamos populiarių Šiaurės Korėjos knygų pavadinimais. Tikrasis pavadinimas dažniausiai žinomas tik ją vertusiam studentui, todėl dažniausiai jos vadinamos bendriniu pavadinimu „japoniškos knygos“. 

Tai, kad būtent kriminaliniai romanai ir knygos apie šnipus tapo tokios populiarūs, nestebina, nes šioje šalyje žmonėms realybė, kuomet negali pasitikėti netgi draugu, yra labai artima. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min