Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NASA ir žuvusių astronautų šeimos pasipiktino Beyonce daina

Beyonce ir „Challenger“ katastrofa
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Beyonce ir „Challenger“ katastrofa
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

NASA atstovai nusivylė Beyonce daina iš naujausio jos albumo. Dainininkė viename savo kūrinių panaudojo garso įrašą, padarytą iškart po erdvėlaivio „Challenger“ katastrofos 1986-aisiais, kai vos pakilęs 7 astronautus skraidinęs erdvėlaivis sprogo.

Įrašo žodžiai „didelis gedimas“ Beyonce dainoje apie meilę XO tampa aliuzija į nenusisekusius asmeninius ryšius.

Beyonce žingsnį iškart sukritikavo žuvusių astronautų šeimos ir interneto vartotojai. Antradienį NASA išplatino pareiškimą, kad „Challenger“ katastrofa negali būti menkinama.

„Challenger“ yra svarbi mūsų istorijos dalis. Tragiškas priminimas, kad kosmoso tyrinėjimas yra rizikingas ir negali būti menkinamas, – rašoma NASA atstovės spaudai Lauren B. Worley pareiškime. – NASA kasdien dirba vardan mūsų žuvusių astronautų atminimo ir siekia naujų aukštumų bei tiria visatą.“

Beyonce ABC atsiųstame laiške aiškino, kad daina esą turėtų padėti žuvusių astronautų artimiesiems užgydyti širdies žaizdas

NASA išplatino pareiškimą po pačios Beyonce viešų žodžių apie Challenger“ katastrofą. ABC gavo vieno astronautų Dicko Scobee našlės skundą, kuriame moteris Beyonce dainą vadiną emociškai sudėtinga ir teigė nusivylusi dainininke.

Tuomet Beyonce ABC atsiųstame laiške aiškino, kad daina turėtų padėti žuvusių astronautų artimiesiems užgydyti širdies žaizdas.

„Daina XO buvo įrašyta su nuoširdžiausiais siekiais padėti užgyti žaizdoms tų, kurie neteko savo mylimųjų, ir priminti mums, kad gali nutikti netikėti dalykai, todėl mylėkite ir branginkite kiekvieną minutę, kurią leidžiate su žmonėmis, kurie jums reiškia daugiausiai. Dainos autoriai garso įrašą pridėjo kaip pagarbos nesavanaudiškam „Challenger“ įgulos darbui ženklą su viltimi, kad jie niekada nebus užmiršti.“

VIDEO: Beyonce - XO

Tačiau buvęs NASA darbuotojas Keithas Cowingas „The Guardian“ sakė, kad garso įrašo panaudojimas yra visiškai nederamas ir mažai skirtųsi, jeigu dainininkė savo kūrinyje būtų panaudojusi rugsėjo 11-osios teroristinės atakos aukų skambučių pagalbos telefonais įrašus.

1986-ųjų sausio 28 dieną daugkartinio naudojimo erdvėlaivio „Challenger“ su septyniais JAV astronautais turėjo pakilti į orbitą. 73-iąją skrydžio sekundę „Challenger“ netikėtai sprogo.

Po sprogimo praėjus keletui sekundžių, už kadro iš Skrydžių kontrolės centro pasigirsta NASA viešųjų ryšių pareigūno Steve'o Nesbitto balsas: „Dėmesio, klausykitės labai įdėmiai. Akivaizdu, jog įvyko didelis gedimas.“

Dar po kelių akimirkų tas pats balsas pranešė: „Erdvėlaivis sprogo. Mes mėginame išsiaiškinti, ką šią akimirką galime padaryti.“

Erdvėlaiviu „Challenger“ į orbitą skrido astronautai Mike'as Smithas, Dickas Scobee, Ronas McNairas, Ellison Onizuka, Gregas Jarvis ir Juditha Resnik.

Visi septyni įgulos nariai žuvo. Su kitais šešiais astronautais erdvėlaiviu skrido ir Christa McAuliffe, pirmoji projekto „Mokytojai kosmose“ dalyvė, atrinkta iš 11 tūkst. kandidatų. Mokytoja planavo JAV moksleiviams surengti pamoką tiesiai iš kosmoso.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min