Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemuno krantinėje – kontraboso atodangos

J.R.Pedersenas garsėja subtilia grojimo technika.
Organizatorių nuotr. / J.R.Pedersenas garsėja subtilia grojimo technika.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kontrabosas – daugelio orkestrų ir džiazo ansamblių „stuburas“, tačiau labai retai girdime šiuo instrumentu grojant solo. Šio ketvirtadienio koncertas Kaune – viena iš progų tai išgirsti. Kontrabosu gros festivalio „Daugirdas gyvai“ svečias Jimmis Rogeris Pedersenas.

Šis muzikantas garsėja subtilia grojimo technika, jautrumu ir išgaunamu sodriu instrumento skambesiu. Kartu su J.R.Pedersenu koncertuos pianistas Artūras Anusauskas ir daugelį metų JAV gyvenęs būgnininkas Aras Biskis.

Žinomas Europoje

Europoje gerai žinomas J.R.Pedersenas įrašė daugiau nei šimtą kompaktinių diskų. Šiuo metu muzikanto gastrolių maršrutai apima visą Europą ir JAV. Šios šalies kritikai negaili jam liaupsių: „JRP (taip sutrumpintai vadinamas J.R.Pedersenas – aut. past.) yra akivaizdus solo virtuozas, kurio pasažai randa savo vietą kažkur tarp Charlie Hadeno ir Eberhardo Weberio.“

Be koncertinės veiklos, J.R.Pedersenas daug dirba kaip pedagogas, jis taip pat prisidėjo prie Danijos kontraboso mokyklos tobulinimo, įkūrė ir vadovauja Danijos kontraboso asociacijai.

Koncerte – su bičiuliais

Kaune svečias koncertuos su dviem bičiuliais – Lietuvos džiazo muzikantais. Trio pianistas A.Anusauskas – vienas ryškiausių Lietuvos džiazo pianistų, kompozitorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, Džiazo katedros vedėjas. Jis bendradarbiavo su daugeliu Lietuvos džiazo meistrų, danų vokaliste Anne Kierulf, amerikiečių būgnininku A.Biskiu, buvo kvinteto „Džiazo nublokšti“ narys.

Dar vienas trio narys – A.Biskis – save dažniausiai pristato kaip Amerikos lietuvį. Tačiau svarbiausia – kaip būgnininką.

„Būgnas yra vienas iš mano gyvenimo pagrindų. Kai pagalvoju, kas aš esu pasaulyje, tai norėčiau sakyti, kad esu būgnininkas. Ir pats tuo tikėti, ir kad kiti galėtų tikėti“, – sako A.Biskis.

Profesionalioje scenoje jis groja jau daugiau kaip tris dešimtis metų. 1990 m. baigė Berklio muzikos koledžą, o vėliau sėkmingai dalyvavo Čikagos džiazo ansamblių veikloje. Prieš dešimt metų grįžęs į Lietuvą trumpam prisijungė prie Kauno bigbendo, groja su įvairiais ansambliais, moko groti būgnais.

Koncerto vasaros amfiteatre pradžia liepos 14 dieną, 19 val.

Komentarai
Temos Kaunas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min