Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 9d. 23:15

Norite geriau dirbti? Klausykite roko ir metalo

Metalistas
123rf.com nuotr. / Metalistas

Prieš eidami pas viršininką tartis dėl didesnės algos arba prieš sėdant prie sudėtingo projekto, įsijunkite muziką. Bet ne bet kokią – kuo trankesnę.

„Northwestern“ universiteto mokslininkai nustatė, kad muzika su daug bosinių instrumentų žmogų verčia jaustis labiau savimi pasitikinčiu, rašo „The Business Insider“.

Muzika geba ne tik suteikti pramogą, bet ir žmonėms gali sukelti tikros valdžios pojūtį, teigia tyrimui vadovavęs profesorius Dennisas Y. Hsu.

Muzika geba ne tik suteikti pramogą, bet ir žmonėms gali sukelti tikros valdžios pojūtį

Apie užvedančios muzikos poveikį savijautai kalbama jau seniai, tačiau šis naujas tyrimas galų gale pateikia empirinius įrodymus.

Vieno iš eksperimentų metu 78 žmonės klausė 2 minučių trukmės instrumentinės muzikos. Daliai jų kūrinys buvo leidžiamas su bosinių instrumentų garsais, daliai jie buvo nutildyti. Po to jie turėjo įvertinti savo savijautą – ar jaučiasi galingi, dominuojantys, pasiryžę. Taip pat turėjo skalėje įvertinti, kaip stipriai jie jaučia teigiamas emocijas (laimę, jaudulį, entuziazmą).

Paaiškėjo, kad kūrinį su bosiniais instrumentais klausę žmonės jautėsi galingesni ir ryžtingesni nei „lengvesnę“ muziką klausiusieji.

Mokslininkai mano, kad taip yra dėl to, jog žemi garsai siejami su valdžia. Pavyzdžiui, prisiminkite aktorių Jamesą Earlą Jonesą, kai jis vaidino Darthą Vaderį „Žvaigždžių karuose“. Taip pat tyrimai rodo, kad vadovai su žemesniais balsais uždirba daugiau.

Klausydami energingos muzikos žmonės vėliau nesąmoningai mėgina pamėgdžioti tą jausmą, kurį jam sukėlė garsai.

Turite pasiūlymų, kokia daina labiausiai tiktų darbo dienai? Pasidalinkite ja komentaruose.

Temos: 2 Rokas Muzika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min