Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 4d. 11:27

Pirmą kartą Lietuvoje – prestižiniai baroko muzikos atlikėjai

Belgijos baroko orkestras „B’Rock“
Belgijos baroko orkestras „B’Rock“

Pirmą kartą Lietuvoje koncertuos pasaulinio garso baroko muzikos interpretatoriai – žymusis Belgijos baroko orkestras „B’Rock“ ir fleitos Paganiniu vadinamas šveicarų fleitininkas ir dirigentas Maurice’as Stegeris.

Svečiai atliks Giuseppe’s Antonio Brescianello, Antonio Vivaldi, Giuseppe’s Torelli ir Francesco Geminiani kūrinių programą „Su meile, Vivaldi“.

Koncertas vyks šeštadienį, vasario 8 d., didžiojoje Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje.

„Sulaukti tokio lygio kolektyvo pasirodymo Filharmonijoje mums yra didžiulė garbė. Nepaprastai džiaugiamės, kad galim suregti šį ypatingą koncertą sezono metu ir šitaip pamaloninti savo publiką, o ypač senosios muzikos gerbėjus, išskirtiniais įspūdžiais“ – neslepia džiaugsmo Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Belgijos baroko orkestras „B’Rock“ yra vienas geriausių pasaulyje tokią muziką atliekančių kolektyvų. Orkestre groja daugiau kaip dvidešimt atlikėjų. Su „B’Rock“ orkestru dažnai pasirodo garsūs solistai ir dirigentai, tokie kaip René Jakobs;as, Jérémie Rhorer‘is, Leonard‘as Garciá Alarcón‘as, Peter‘is Dijkstra, Philippe’as Jaroussky, Kristiana Bezuidenhout, Aleksandras Melnikovas, Ilina Ibragimova ir kiti. Kolektyvas per sezoną surengia tris dešimtis nuotaikingų koncertų įvairiose šalyse.

Orkestro repertuaro pagrindas – žinomi ar rečiau skambantys XVII–XVIII a. kūriniai. Šiam kolektyvui visa muzika yra šiuolaikinė, nesvarbu, ar tai būtų Monteverdi, Vivaldi, Mozart‘as, ar Britten‘as. Orkestro „B’Rock“ meno vadovas ir koncertmeisteris Rodolf‘as Richter‘is – žymus smuikininkas, daug koncertuojantis kaip solistas ir ansamblio narys. Jis yra padaręs nemažai Johanno Sebastiano Bacho, Georgo Friedricho Händelio, Giuseppe’s Tartini ir kitų kompozitorių įrašų, neseniai, kartu su „B’Rock“ orkestru, į kompaktines plokšteles įrašė Antonio Vivaldi ir John‘o Cage’o kūrinius.

Koncerto solistas – pagarsėjęs baroko muzikos interpretuotojas, šveicarų fleitininkas ir dirigentas Maurice’as Stegeris. Jis nuolat kviečiamas koncertuoti ir diriguoti geriausiems baroko, klasikinę ir moderniąją muziką atliekantiems kolektyvams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min