Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Startavo 24-asis senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“

Akimirka iš senosios muzikos festivalio atidarymo.
15min.lt/R.Staniulytės nuotr. / Akimirka iš senosios muzikos festivalio atidarymo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį prasideda dvidešimt ketvirtasis senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“. Dviejų savaičių trukmės festivalis kvies į aštuonis koncertus.

Pirmadienio vakarą nuaidėjo pirmojo festivalio koncerto – „Aistros alegorija: „Giesmių giesmė“ Vakarų ir Rytų tradicijose“ – skambesiai. Koncerte pasirodė iš Tuniso kilusi daininkinkė Ghalia Benali, Belgijos ansamblis „Zefiro torna“ ir Vokietijos ansamblis „Vocalconsort Berlin“. „Giesmių giesmė“ – daugybės Vakarų ir Rytų menininkų įkvėpimo šaltiniu tapusi viena iš Senojo Testamento dalių.

Festivalio tema – „Garsai iš Rytų ir Vakarų“. „Pavadinimas sako, kad tai bus dviejų kultūrų – Rytų ir Vakarų – susitikimas. Iš aštuonių koncertų tai atsispindės penkiuose koncertuose. Atlikėjai atvyksta ne tik iš Europos šalių, tačiau ir iš Turkijos, Maroko. Festivalyje vyks kultūrų dialogas“, – sakė festivalio meno vadovas D.Stabinskas. Šie metai antrieji, kai festivalis turi temą. Praėjusių metų tema buvo „Garsai iš Pietų ir Šiaurės“, o šiais metais, anot D.Stabinsko, festivalis keičia kryptį.

Festivalio temos pasirinkimą lėmė ir tai, kad šiemet minimos 600-osios Turkijos ir Lenkijos diplomatinių ryšių, užsimezgusių Lenkijos karaliui Jogailai į Osmanų imperiją pasiuntus du karališkuosius pasiuntinius, metinės.

D.Stabinsko teigimu, festivalis pamažu augina savo klausytoją, tačiau šis augimas niekada nebus stiprus, jei nebus pokyčių akademinėje srityje, nebus pradėta daugiau kalbėti apie senąją muziką, jaunimas nesuvoks jos reikšmės ir profesionalumo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min