Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šv. Jonų bažnyčios vargonai prabils vokiškais ir lietuviškais balsais

Vargonininkė Agnė Petruškevičiūtė
Asmeninio archyvo nuotr. / Vargonininkė Agnė Petruškevičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Koncertų ciklas „Muzikos valanda Vilniaus Universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“ šį šeštadienį, rugpjūčio 27 dieną, kviečia į perspektyvios jaunosios kartos vargonininkės Agnės Petruškevičiūtės koncertą.

Koncerte skambės Georgo Böhmo (1661-1733) Preliudas ir fuga C-dur, Johanno Sebastiano Bacho (1685-1750) Trio sonata c-moll, BWV 526 ir Tokata E-dur, BWV 566, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875-1911) Fuga b-moll, VL 345, Vidmanto Bartulio (g. 1954) „Mėnulio šviesa“ ir Franzo Liszto (1811-1886) Preliudas ir fuga B-A-C-H tema.

Agnė Petruškevičiūtė studijavo fortepijono specialybę Kauno J.Gruodžio konservatorijoje. 2006 m. stažavosi pas prof. Theo Jellema (vargonai) ir Johan Hofmann (klavesinas ir basso continuo) Nyderlanduose. 2009 m. baigė magistro studijas LMTA.
Vargonininkė yra daugelio tarptautinių meistriškumo kursų dalyvė, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, kaip vargonininkė yra koncertavusi Danijoje, Vokietijoje, Belgijoje ir Olandijoje. 2011 m. rugsėjį ji dalyvaus M.K.Čiurlionio Tarptautiniame vargonininkų ir pianistų konkurse.

Netrukus 27-ojo gimtadienio sulauksianti Agnė Petruškevičiūtė šiuo metu yra Vilniaus Kalvarijų bažnyčios vargonininkė ir Šv. Onos bažnyčios vargonininkė bei choro vadovė.

Šis renginys priklauso VU Kultūros centro organizuojamiems koncertams „Muzikos valanda Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus.

Vargonininkės Agnės Petruškevičiūtės koncertas prasidės rugpjūčio 27 dieną, 18 val. Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 15 Lt, moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 10 Lt. 

Temos Vargonai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min