Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2014 sausio 28d. 16:34

Žemaitijos „Jonis“ šokdina Lietuvą jau 30 metų

Ansamblis „Jonis“
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Ansamblis „Jonis“

Šiaulių kaimiškos muzikos ansamblis „Jonis“ švenčia 30 metų jubiliejų. Grupę vis dar sudaro broliškas branduolys. „Jonis“ šiauliečiams asocijuojasi ne tik su muzika, bet ir su smukle, festivaliais, rekordais bei tikrais žemaičiais broliais Trijoniais – Pranciškumi, Stasiu ir Romaldu.

Broliai žemaičiai

Sunku nupasakoti ansamblio istoriją vien iš jų muzikinių pasiekimų. Galima sakyti, kad viskas prasidėjo dar broliams Trijoniams negimus. Tėvas grojo smuiku, o mama dainavo liaudies dainas. Karo metais porai gimė pirmasis sūnus – Juozas, kuris iki šiol gyvena Aukštaitijoje, o prie ansamblio neprisidėjo dėl didelės metų prarajos.

Vėliau tėvas buvo ištremtas į Sibirą, tačiau sugrįžo. Po keliolikos metų pertraukos pabiro ir kiti keturi sūnūs, kuriems buvo lemta sukurti „Jonio“ ansamblį.

Pranciškus, Stasys, Romaldas ir Petras – visi keturi buvo ansamblio ištakose. Tiesa, jaunėlis Petras netrukus grįžo į gimtuosius Driežus ūkininkauti. Prieš penkerius metus Petras paliko šį pasaulį. Ansamblyje liko trys broliai. Juos likimas išblaškė po skirtingas veiklas, tačiau visi lyg kumštis liko ištikimi Šiauliams ir „Joniui“.

„Gal būtume nesukūrę ansamblio, jei visi negyventume Šiauliuose, – reziumuoja vyriausias brolis Pranciškus. – Praėjo trys dešimtmečiai. Rudeniop planuojame sukaktį paminėti koncertais ir kitokiais sumanymais.“

Pradžia

Prieš tris dešimtmečius apie Trijonių atliekamą muziką žinojo tik jų draugai Šiauliuose bei visas Driežų kaimas Žemaitijoje. Vieną vakarą muzikantai kartu su tuomet jau garsiu Virgiu Stakėnu pateko į įrašų studiją – pas Algirdą Klovą. Vaikinai tiesiog pritarė V.Stakėnui instrumentais.

Ansamblyje liko trys broliai. Juos likimas išblaškė po skirtingas veiklas, tačiau visi lyg kumštis liko ištikimi Šiauliams ir „Joniui“.

Kai oficialūs įrašai buvo baigti, Pranciškus A.Klovai pasiūlė – gal būtų galima įrašyti dar vieną kitą kantri stiliaus gabaliuką? Kitą dieną apie Trijonius žinojo ir Lietuvos radijas. Žemaitijos brolių paprastumu ir nuoširdumu liko sužavėtas ir maestro Vytautas Kernagis.

„Jonis“ taip išpopuliarėjo, kad teko kviesti į pagalbą profesionalius muzikantus. Po kelerių metų koncertinių turų išleista ir pirmoji „Jonio“ plokštelė. Stasiui teko visą tiražą – 20 tūkstančių plokštelių – parvežti iš Rygos. „Autobusas PAZ buvo sausakimšas“, – prisimena Stasys.

Kelias nueitas ne veltui

Ansamblis „Jonis“ oficialiai gimė 1984 metais. Nuo to laiko išleista 21 audio- ir 3 videoalbumai. Koncertavo vyrai JAV, Vokietijoje, Suomijoje, Airijoje ir daugelyje kitų šalių.
Ansamblio iniciatyva surengti festivaliai „Country Joninės“, „Šerifo atostogos“, „Mes saulės vaikai“, Lietuvos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalis „Ant rubežiaus“, Baltų kantri muzikos festivalis „Baltas kelias“.

Brolių Trijonių įkurtas klubas „Juonė pastuogė“ minėtuose festivaliuose užfiksavo daugybę originalių Lietuvos rekordų. Ilgiausias stalas – 159 metrai 80 centimetrų. Didžiausia kaubojiška odinė skrybėlė – skersmuo 142 centimetrai. Sunkiausias Lietuvoje dviratis – 121 kilogramas. Armonika ilgiausiomis dumplėmis – 319 centimetrų. Gausiausias jungtinis bandonininkų orkestras – 37 muzikantai. Didžiausia taburetė Lietuvoje. Jos aukštis – 2 metrai 80 centimetrų,

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min