Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Adrenalino fanatikai

Sportininkas ruošiasi leistis nuo ugnikalnio Nikaragvoje
Barcroft nuotr. / Sportininkas ruošiasi leistis nuo ugnikalnio Nikaragvoje
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naujas kvapą gniaužiantis sportas – su specialia lenta čiuožti veikiančio vulkano šlaitu. Atrodytų, beprotybė, tačiau grupė ekstremalų, „atradusių“ šią linksmybę, įtraukia vis daugiau aštrių pojūčių mėgėjų ir nė neketina sustoti.

Patys adrenalino fanatikai praminė šį sportą volcano boarding (leidimasis lenta ugnikalniu). Skriedami veikiančio vulkano krateriu, sportininkai ir mėgėjai išvysto iki 81 km per valandą greitį.

Ekstremalai apsirengia apsauginius kostiumus, panašius į tokius, kurie naudojami šuoliams su parašiutu. Taip pat jie segi šalmus ir kelių apsaugas. Trečiadienį Telegraph.co.uk pranešė, kad visai neseniai grupė sportininkų aplankė Nikaragvoje esantį Cerro Negro kalną. Jie kopė 726 metrų į viršų specialiai tam, kad galėtų nušliuožti žemyn ant specialiai sukonstruotų klijuotos faneros lentų.

Cerro Negro yra jauniausias veikiantis Centrinės Amerikos vulkanas. Jo aktyvumas pirmąsyk pasireiškė 1850-ųjų balandį. Tai pats aktyviausias ugnikalnis Nikaragvoje, paskutinį sykį jis buvo išsiveržęs 1999-aisiais. Tai buvo 20-asis jo išsiveržimas.

Ugnikalnio papėdėje esančių nakvynės namų savininkas Phillipas Southanas, nepaisydamas prastos vulkano reputacijos, ryžosi vystyti neįprastą sporto šaką. Vyras tikino ėmęsis visų saugumo priemonių. „Vulkanas yra labai aktyvus, tačiau didžiausia rizika ta, kad jūs nusibrozdinsite nukritę nuo lentos“, – sakė jis.

P.Southanas, kalbėdamas apie iš pažiūros pavojingą sportą, tikino, kad jokių gebėjimų ar specialaus pasirengimo leistis nuo ugnikalnio nereikia. Jis net surengė specialų turą, į kurį įeina žygis pėsčiomis, pažintis su Nikaragvos kaimo kultūra, vaikštinėjimas aktyviu ugnikalniu ir adrenalino užtaisas leidžiantis nuo vulkano su lenta. Pirmąsyk tokias išvykas verslininkas ėmė rengti prieš ketvertą metų. Vulkanu nusileido jau daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min