Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 22d. 19:07

Afrikos kultūros dienos įkaitins Kauną

Afrikos kultūros dienos
Organizatorių nuotr. / Afrikos kultūros dienos

Jau antrą kartą Kauno įvairių tautų kultūros centre (Šv. Gertrūdos 58) rengiamos Afrikos kultūros dienos. 2015 m. gegužės 26 - 29 d. visi kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami susitikti su Lietuvoje gyvenančiais afrikiečiais bei svečiais iš užsienio, klausytis paskaitų, žiūrėti filmus, domėtis fotografija, groti būgnais, ragauti tradicinius patiekalus.

Tai geriausias metas ne tik atrasti tikrąją Afriką, bet ir sulaužyti su šiuo žemynu susijusius stereotipus, sustiprinti etninę toleranciją ir betarpiškai sudalyvauti tarpkultūriniame dialoge.

Keturias dienas trunkančio renginio metu susipažinti kvies patys tikriausi savo kultūros ambasadoriai – Lietuvoje gyvenantys, dirbantys ir studijuojantys afrikiečiai, kurie ne tik pristatys savo šalį, siūlys įsigyti amatininkų dirbinių, bet ir vaišins tradiciniais valgiais. Tuo tarpu mokslininkai ir menininkai kalbės apie iššūkius Afrikoje, dalinsis savo įžvalgomis apie Nigeriją, Egiptą, Ruandą, Demokratinę Kongo Respubliką ir kt. 

Iš Nigerijos kilęs Oksfordo universiteto doktorantas Danielis E. Agbiboa paskaitoje „Kita istorijos pusė: Afrikos jaunimo indėlis į žemyno vystymąsi, demokratiją ir taiką“ mėgins paneigti Afrikos jaunimui priskiriamus stereotipus, taip pat pasakos, kaip šiandien kūrybingi jauni žmonės  prisideda prie taikos ir demokratijos kūrimo.

Giedrė Šabasevičiūtė į politinius šalies procesus pakvies pažvelgti per kultūrinę muzikos prizmę

Ne vienerius metus Egipte praleidusi socialinių mokslų daktarė Giedrė Šabasevičiūtė į politinius šalies procesus pakvies pažvelgti per kultūrinę muzikos prizmę. Jos paskaitos „Revoliucijos ritmai: Egipto sukilimas ir protesto muzika“ metu bus galima išgirsti, kaip dėl politinių realijų keitėsi protesto muzikos stiliai (hiphop, elektro, metal ir kt.).

Apie žiaurius išbandymus patyrusios Ruandos žmonių kasdienybę, išbandymus, viltis bei galimą kiekvieno iš mūsų indėlį kalbės dokumentinio filmo „Ibyiza Birimbere" (lt. "Geriausia dar tik ateina") autorius Gerritas Hahnas iš Vokietijos ir kunigo Henriko Šulco fondo savanoriai.

Fotomenininkas Colinas Delfosse iš Belgijos pristatys fotografijų parodą „Balti drambliai“. Ji apie Demokratinės Kongo Respublikos diktatoriaus Josepho Desire Mobutu ir jo utopinių projektų žlugimo istoriją.

Renginio lankytojai, kuriems Afrika atrodo neatsiejama nuo muzikos, turės galimybę sudalyvauti muzikologo dr. Eirimo Veličkos paskaitoje „Pažintis su Užsachario Afrikos muzika“, kur išgirs ne tik Centrinės Afrikos pigmėjų dainavimo, Pietų Afrikos zulų choro ir kitų autentiškų įrašų, bet ir susipažins su svarbiausiais muzikos instrumentais bei išmoks nuotaikingų Nigerijos, Ganos ir Tanzanijos dainų. Prisiliesti prie tikrų Afrikos būgnų ir pajusti įtraukiančią ritmo galią kiekvienas norintis galės atviroje muzikanto Gedimino Mačiulskio pamokoje.

Gegužės 27 ir 28 dienomis renginio partneriai Kauno kino centras „Romuva“ ir festivalis „Nepatogus kinas“ kvies nemokamai pasižiūrėti filmus „Saulės mamos“ ir „Išvogti Afriką“, kur atvirai ir be užuolankų pasakojama apie Juodąjį žemyną ir šiuo metu jame vykstančius procesus.

Gegužės 25-ąją UNESCO yra paskelbusi Afrikos išsilaisvinimo diena, kuri dabar jau vadinama Tarptautine Afrikos diena ir minima daugybėje šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min