Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algimantas Puipa: nutapiau žmonos Janinos aktą, jai patiko – taip ir prasidėjo...

Algimantas Puipa
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algimantas Puipa
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugsėjo 8 d., ketvirtadienį, Vilniuje esančiame Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41) atidaroma autorinė iškilaus lietuvių kino režisieriaus Algimanto Puipos tapybos darbų paroda „Susapnuoti peizažai“, kurioje bus pristatyta daugiau nei 50 A.Puipos sukurtų paveikslų.

Tapyti pradėjau neseniai. Pernai nutapiau savo žmonos Janinos Lapinskaitės aktą ir per Jonines jai padovanojau. Jai patiko. Man irgi. Taip viskas ir prasidėjo. Kartais per dieną nutapau po 3–4 peizažus, kartais nė vieno. Nesu tapytojas profesionalas, tačiau potraukis dailei, manau, yra mano genuose. Brolis Audrius Puipa buvo garsus dailininkas, o ir mano mama manyje matė dailininką, ne kino režisierių“, – apie savo naująjį pomėgį kalbėjo režisierius.

Kadangi pastaruosius trejus metus gyvenau filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ kūrimu, viena iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus erdvių bus skirta šio pagal Jurgos Ivanauskaitės romaną sukurto filmo pristatymui. Lankytojai išvys nedidelę kadrų iš filmo parodą, galės pažiūrėti filmo ištraukų, pasklaidyti J.Ivanauskaitės romaną. Į kino teatrus filmas atkeliaus kitų metų sausio 13 dieną“, – sakė A.Puipa.

Šia paroda bus paminėtas A.Puipos 60-asis jubiliejus. Paroda mėnesį veiks Vilniuje, o vėliau keliaus į Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką.

Informacijos apie Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų rasite čia www.ltmkm.lt

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min