Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Amatai gaivins senąją miesto dvasią

Šį šeštadienį Senamiestyje vyks pirmasis iš 12-os projekto „Vilniaus amatų paveldas“ renginių.
BFL/A.Bagdono nuotr. / Šį šeštadienį Senamiestyje vyks pirmasis iš 12-os projekto „Vilniaus amatų paveldas“ renginių.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį prasideda visus metus truksiantis nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) ir įstaigos „Amatų gildija“ projektas – „Vilniaus amatų paveldas“.

„Amatų gildijos“ direktorės Jurgita Jasinskaitės teigimu, rytoj bus pristatytas projektas, taip pat bus skaitomos paskaitos. „Degs laužas, bus pastatyta palapinė, bus jauku. Greta virsime midų, bus ir meistras, vilkintis renesanso drabužiais. Miestiečiai galės atsigerti žolelių arbatos“, – į renginį kvietė J.Jasinskaitė.

Anot projekto idėjos autorės Indrės Rutkauskaitės, Vilniaus amatų paveldas aktualus šiandienos Vilniuje siekiant gaivinti seną amato tradiciją kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestietiškos kultūros išraišką. „Senosios amatų tradicijos gaivinimas padės plėtoti kultūrinį turizmą ir pristatyti Vilnių kaip senas Europos tradicijas turintį miestą“, – teigė ji.

Pasak organizatorių, projektas, prasidėsiantis nuo rytojaus „Kailiadirbių midaus brolijos susirinkimo“, vėliau tęs savo veiklą ir vasarį pristatys seniausią ir turtingiausią auksakalių cechą, kovą – Vilniaus siuvėjų cechą, kalvystės amatą, batsiuvius ir odminius (odadirbius), audėjų cechą. Miestiečiai taip pat galės aplankyti stalių, Vilniaus puodžių cecho ir stiklių dirbtuves, pamatyti, kaip dirba senieji Vilniaus knygrišiai, o paskutinį metų mėnesį dalyvauti renginiuose, supažindinančiuose su senąja maisto gamyba.

Senųjų Vilniaus amatų tradicijos gaivinimo projektas „Vilniaus amatų paveldas“, bus sudarytas iš dvylikos edukacinių renginių mieste, dviejų dienų Baltramiejaus mugės bei leidinio „Amatai Vilniuje: tradicijos ir šiandiena“.

„Kailiadirbių midaus brolijos susirinkimas“ vyks šeštadienį skvere Visų Šventųjų, Karmelitų ir Arklių g. sankirtoje nuo 12 iki 17 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min