Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apdovanoti karikatūrų konkurso „Žengia pulkas linksmai: 10 metų NATO“ nugalėtojai

„Svajotojas“ Gintaras Jocius  I vieta
„Svajotojas“ Gintaras Jocius I vieta
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 1 d. Dailininkų sąjungos galerijoje Vilniuje krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius įteikė apdovanojimus humoristinių piešinių ir karikatūrų konkurso „Žengia pulkas linksmai: 10 metų NATO“ nugalėtojams. Taip pat galerijoje atidaryta ir šio konkurso darbų paroda.

„Dėkoju karikatūrų autoriams už gerą nuotaiką. Tokiu metu, kai matome, kas vyksta aplink mūsų sienas, labai svarbu įvairiomis priemonėmis parodyti žmonėms Lietuvos kariuomenės žengimą petys petin su NATO sąjungininkais“, – atidarydamas parodą sakė krašto apsaugos ministras J.Olekas.

Dėkoju jums, esate tikri karikatūros žanro kariai, o jūsų ginklai aštrūs, - sakė A.Pocius.

Pirmosios dvi vietos skirtos dviem darbams: Rolando Vičio karikatūrai „Drąsuolis“ ir Gintaro Jociaus karikatūrai „Svajotojas“. Antroji vieta atiteko Jonui Lenkučiui už karikatūrą „Balionas“. Trečiąją vietą laimėjo Raimondo Franckevičiaus karikatūra „Katinas“. Dviem paskatinamosiomis premijomis apdovanoti  Ramūnas Vaitkus  už karikatūrą „Generolas“ ir Šarūnas Jakštas  už humoristinį piešinį „Praregėjimas“.

Krašto apsaugos ministro J. Oleko įsteigtas specialus prizas atiteko Justinui Račinskui už karikatūrą „Aitvaras“.

„Žiūrėdamas į jūsų, taip pat tarpukariu ar partizanų pieštas karikatūras galiu pasakyti, kad jos kelia ūpą net kritiniais momentais. Dėkoju jums, esate tikri karikatūros žanro kariai, o jūsų ginklai aštrūs”, – sakė gen. ltn. A.Pocius.

Lietuvos kariuomenės vadas savo specialų prizą įteikė Ramūnui Vaitkui už Kariuomenės vado šaržą.

Konkurse dalyvavo 36 autoriai, pateikę per 150 originalių darbų.

Apdovanojimas įteiktas ir Krašto apsaugos ministerijos socialinio tinklo „Facebook“ draugams labiausiai patikusio darbo „NATO“ autoriui Martynui Juchnevičiui. 

Konkursui pateiktus darbus vertino ir nugalėtojus atrinko vertinimo komisija, kurią sudarė Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ atstovai. 

Konkursas surengtas siekiant linksmai ir šmaikščiai paminėti Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje dešimtmetį.

Atidarytoje parodoje eksponuojama 120 humoristinių piešinių ir karikatūrų, vaizduojančių nuotaikingas kariuomenės gyvenimo kasdienybės situacijas, atspindinčių politines Lietuvos ir pasaulio aktualijas, kurios šiandien dar labiau leidžia mums įvertinti Lietuvos narystės NATO svarbą.

Paroda Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) veiks iki balandžio 20 d.

Tai jau 38-oji Lietuvos humoristinių piešinių ir karikatūrų paroda, tradiciškai pristatoma visuomenei kasmet balandžio 1–ąją.

Krašto apsaugos ministerija humoristinių piešinių ir karikatūrų konkursą apie  Lietuvos kariuomenę surengė trečią kartą. Pirmą kartą jis vyko 2003 m. ir buvo pavadintas „Žengia pulkas linksmai... Nuo Mindaugo laikų iki NATO“, antrą – dar po trejų metų  – „Žengia pulkas linksmai... 2006“.

Nugalėtojams buvo įteiktos piniginės premijos. Konkurso premijinis fondas – 6000 lt.

Paroda Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) veiks iki balandžio 20 d.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min