Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atidaroma fotokonkurso paroda „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“

Karys
Organizatorių nuotr. / Atidaroma fotokonkurso paroda „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį fotografijos galerijoje „Prospektas“ Vilniuje atidaroma Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“ paroda ir rengiama konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Ceremonijoje dalyvaus krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius.

Ši ceremonija – jau tradiciniu tapusio šeštą kartą rengiamo Tado Dambrausko fotografijų konkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“ baigiamasis etapas.

Organizatorių nuotr./Atidaroma fotokonkurso paroda „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“
Viena iš parodoje eksponuojamų nuotraukų

Konkurse dalyvavo 63 šalies spaudos profesionalūs fotografai, fotografai mėgėjai, kariškiai ir civiliai. 2009–2010 metais užfiksuotos akimirkos varžėsi keturiose temose: „Portretas“, „Profesionalumas“, „Atmintis“ ir „Reportažas“. Temų nugalėtojai bus apdovanoti Krašto apsaugos ministerijos įsteigtais piniginiais prizais.

Tradiciškai įdomiausią nuotrauką išrinko ir jos autoriui specialųjį prizą skyrė Lietuvos kariuomenės vadas. Taip pat prizą už netradicines spalvas Lietuvos kariuomenės fotografijoje įsteigė UAB „Fotoservisas“.

Už labiausiai patikusią nuotrauką šįmet galėjo balsuoti ir interneto portalo „Delfi“ skaitytojai – jų vertinimui buvo pateikta 40 geriausių komisijos išrinktų darbų. Skaitytojų išrinktos nuotraukos autorius bus apdovanotas portalo įsteigtu prizu.

Organizatorių nuotr./Atidaroma fotokonkurso paroda „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“
Viena iš parodoje eksponuojamų nuotraukų

Fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“ paroda galerijoje „Prospektas“ veiks iki liepos 3 d.

Šiam Krašto apsaugos ministerijos organizuojamam fotokonkursui karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas suteiktas siekiant įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. T.Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi–metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Dirbdamas T.Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min