Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 12d. 12:52

Atidaroma Ritos Balkutės fotografijos darbų paroda

Ritos Balkutes darbų paroda
Ritos Balkutės nuotr. / Ritos Balkutes darbų paroda

Spalio 15 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje atidaroma Ritos Balkutės fotografijos darbų paroda „Raganos, burtininkai, žmonės blogomis akimis“.

Rita Balkutė rengia, organizuoja ir pati dalyvauja ekspedicijose jau apie 30 metų. Jos tyrinėjimų sritis – liaudiškas žmogaus supratimas: dvasinė ir kūniška žmogaus sandara, sveikatos ir ligų samprata, ligų diagnostika, gydymo būdai bei priemonės.

Nuo 1982 metų tyrinėtoja surengė daugiau kaip 130 ekspedicijų, užrašė per 15 000 vnt. medžiagos. Ekspedicijas Rita Balkutė rengė visoje Lietuvoje, lietuvių gyvenamose teritorijose Baltarusijoje ir Lenkijoje (Lenkijos Respublikos Punsko apylinkėse, Baltarusijos Respublikos Varanavo, Apso apylinkėse).

„Ši paroda – tarsi nedidelis eskizas, galimybė savotiškai prisiliesti prie išties įdomių, tikrų mūsų tradiciją saugančių, ją puoselėjančių kaimo žmonių.

Esu pati užrašiusi ne vieną sakmę apie raganas, burtininkus ar žmones, turinčius blogas akis ir taip kenkiančius žmonės, gyvūnams, augalams, net daiktams, turėjau retą galimybę ne tik su tokiais žmonėmis susitikti, pabendrauti, bet ir juos užfiksuoti nuotraukose.

Parodoje galėsite sužinoti, kokiais maginiais veiksmais patariama apsisaugoti nuo raganų kenkimo, blogų akių poveikio ir t. t., o trumpi pačių pateikėjų pasakojimai leis prisiliesti prie gyvo žodžio tradicijos,“ – pasakoja autorė.

Ši paroda liudija reikšmingą Ritos Balkutės indėlį į kruopštų ir nelengvą dvasinio tautos paveldo įvairiuose Lietuvos kampeliuose fiksavimo darbą, kurį ji dirba su didžiausia atida ir meile.

Paroda Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) veiks š. m. spalio 15–19 dienomis.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos darbo laikas:

I–IV 9–17 val.

V 9–15 val. 45 min.
 

Temos: 1 Paroda

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min