Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atidaroma Valentino Kabašinsko paroda „Uigūrų kraštas. Neįprasta artima“

Valentino Kabašinsko darbas
Organizatorių nuotr. / Valentino Kabašinsko darbas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Š. m. vasario 2 d. (trečiadienį) 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) bus atidaroma Valentino Kabašinsko paroda „Uigūrų kraštas. Neįprasta artima“.

Tarpvyriausybinis nematerialaus kultūros paveldo apsaugos komitetas 2010 m. į Nematerialaus kultūros paveldo, kuriam reikalinga neatidėliotina apsauga, sąrašą įtraukė Kinijos Sindziango Uigūrijos autonominio regiono Meshrep – kultūrinį reiškinį, organizuojamą įvairiausiais pagrindais: derliaus nuėmimo ar vestuvių progomis, mokymo tikslais, kitais gyvenimiškais atvejais, net sprendžiant žmonių nesutarimus. Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija džiaugiasi turėdama galimybę pristatyti išskirtinį Uigūrijos kraštą ir jo kultūrą gydytojo Valentino Kabašinsko akimis.

V. Kabašinskas 2008 m. dviračiu įveikė beveik 13 tūkst. kilometrų senuoju Šilko keliu: nuo Atėnų iki Pekino. Kelionę pradėjęs su bendraminčiais didžiąją klejonės dalį visgi keliavo vienas, visas kelionės akimirkas fiksuodamas nuotraukose.

Kelionės pabaigoje V. Kabašinskas užklydo į uigūrų kraštą Kinijoje. Tai mažai žinomas, unikalus regionas tarp Tian Šanio kalnų ir Takla Makano dykumos, vakarinėje Kinijos provincijoje, kurio istorijai ir kultūrai jau daugiau kaip 4 tūkst. metų. Parodoje eksponuojamose nuotraukose atsiskleidžia Uigūrijos unikalumas ir paprastumas.

„Lekiu į Tuyonq. Aukštyn į kalnus siaurais tilteliais, nutiestais per upės skardžius. Žmonės apsirengę senoviškai, moliniai namai be elektros – kaip ir prieš šimtą metų. Einu prie mečetės, kurioje palaidotas pirmasis uigūras musulmonas. Staiga  visai sutemo. Prie mečetės durų meldžiasi jauna mergina ir dvi moterėlės. Nejučiomis ir aš suklumpu tolėliau nuo jų“ savo kelionės dienoraštyje rašo parodos autorius gydytojas V. Kabašinskas.

Tai 7-oji V. Kabašinsko fotografijų paroda. 2010 m. buvo surengtos parodos „Kitoks pasaulis nuo dviračio“ Kaune, Šiauliuose ir Prienuose. 2009 m. išleistas V. Kabašinsko fotografijų albumas „Lietuva šilko kely“.

Paroda veiks iki š. m. vasario 25 d.

Komentarai
Temos Paroda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min