Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Auksinė Briuselio bigbendo kolekcija Vilniuje

Briuselio džiazo orkestras
Jos L. Knaepen nuotr. / Briuselio džiazo orkestras
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasiklausyti garsių džiazo scenos meistrų atliekamų džiazo aranžuočių ir originalių kompozicijų bigbendui – tokias galimybes Vilniaus festivalio lankytojams suteiks birželio 4-osios koncertas.

19 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje muzikuos Europoje ir pasaulyje pripažintas Briuselio džiazo orkestras, po trejų metų minėsiantis savo įkūrimo dvidešimtmetį, teigiama „Vilniaus festivalių“ pranešime spaudai.

Briuselio džiazo orkestras (BDžO)– vienas žymiausių tokio žanro kolektyvų europietiško džiazo scenoje, jį prieš keletą metų džiazo spaudos autoritetas amerikiečių žurnalas „Down Beat“ įrašė į geriausių pasaulio bigbendų dešimtuką. Šio orkestro nepavadinsi kolektyvu, grojančiu „standartinį“ džiazą – tai veikiau ansamblis, siekiantis puikiai atlikti originalią muziką ir kurti unikalias aranžuotes, vertinantis išradingą bei temperamentingą muzikavimą.

1993 m. orkestrą subūrė trys Belgijos džiazo garsenybės – Frankas Vaganée, Serge’as Plume’as ir Marcas Godfroid.

1993 m. orkestrą subūrė trys Belgijos džiazo garsenybės – Frankas Vaganée, Serge’as Plume’as ir Marcas Godfroid. Pirmieji kassavaitiniai orkestro pasirodymai publikai vyko Briuselio „The Sound Jazz“ klube. BDžO grojo visose žymiose Belgijos džiazo scenose, sulaukė pripažinimo Europos šalyse ir JAV. Kolektyvas dažnai pasirodo su savo šalies džiazo žvaigždėmis, klasikinės muzikos kolektyvais (pvz. Briuselio filharmonijos orkestru, Flamandų radijo choru), dalyvauja teatro projektuose. Orkestras bendradarbiauja su žymiais pasaulio atlikėjais – muzikavo drauge su amerikiečiais Dave’u Liebmanu, Dave’u Douglasu, McCoy’umi Tyneriu, italų saksofonininku Gianluigi Trovesi, argentiniečių trimitininku Gustavo Bergalli, britų džiazo vokaliste Norma Winstone, portugalų vokalinio džiazo žvaigžde Maria João, prancūzų akordeono virtuozu Richard’u Galliano ir kitais.

Vienas iš orkestro įkūrėjų, kompozitorius ir saksofonininkas Frankas Vaganée gimė 1966 m. Mechelene, Belgijoje. 1974–1985 m. jis studijavo Mecheleno bei Antverpeno konservatorijose, trejus metus  džiazo improvizacijų mokėsi JAV saksofonininko Johno Ruocco džiazo studijoje, tobulinosi Niujorke. 1993–1995 m. pas Bobą Brookmeyerį mokėsi kompozicijos ir aranžavimo.
Šiuo metu jis taip pat dalyvauja ansamblių  „The Acoustics“ ir „Nathalie Loriers Trio & Extensions“ veikloje, su įvairiais kolektyvais kviečiamas groti kaip laisvai samdomas muzikantas. 1991 m. belgų spaudos rinkimuose F. Vaganée buvo nominuotas geriausio jaunojo džiazo talento apdovanojimui. 1993 m. atlikėjas pelnė „CERA–Jeugd en Muziek“, 1994 m. su Briuselio džiazo orkestru – „Nicolas d’Or“ prizus, o 2001 m. jam įteiktas geriausio Belgijos metų muzikanto „Auksinis Django“ apdovanojimas.

Koncertui Vilniuje bigbendas pasirinko kūrinius iš „Auksinės Briuselio džiazo orkestro kolekcijos“. Tai viena naujausių orkestro programų, suteikianti galimybę atidengti net kelis bigbendo veidus. Programa sudaryta iš originalių orkestro narių kompozicijų, jų aranžuočių ir ilgamečio bigbendo bendradarbio, trimitininko bei kompozitoriaus Berto Joriso kūrybos. Tai – puikiai džiazo orkestro specifiką pažįstančių ir jo privalumus žinančių muzikantų kūriniai, kurie Vilniaus festivalio scenoje atsiskleis ryškiausiomis ir nuotaikingomis džiazo paletės spalvomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min