Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Birštono vasaros menų akademijoje – profesionalūs kursai, koncertai ir interaktyvus teatras

Birštonas
Organizatorių nuotr. / Birštonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 1–10 dienomis Birštono kurorte rengiama jau antroji edukacinė interpretacijos meistriškumo programa „Birštono vasaros menų akademija“. Sėkmingai startavęs, daug žiniasklaidos, Birštono gyventojų ir svečių dėmesio sulaukęs projektas plečia savo veiklą. Šiais metais net dešimt dienų besitęsiančių meistriškumo kursų metu vyks publikai atviri užsiėmimai, paskaitos, vakariniai koncertai, susitikimai ir diskusijos, kuriuose dalyvaus dar daugiau aukštųjų mokyklų, universitetų, gimnazijų, meno mokyklų moksleivių, studentų ir studijas baigusių atlikėjų.

„Į renginius laukiame atvykstant ne tik aktyviųjų dalyvių, bet ir pasyviųjų stebėtojų iš užsienio bei visos Lietuvos. Šiais metais projektas bus papildytas interaktyviais scenos judesio, teatralizuotų programų ruošimo, vadybos, viešųjų ryšių praktiniais užsiėmimais ir paskaitomis. Laukiame atvykstant ir svečių, su kuriais ruošiamės pokalbiams-susitikimams teatrališkumo muzikoje tema. Tai kompozitorius ir džiazo pianistas Viačeslavas Ganelinas (Izraelis, Lietuva), dirigentas Modestas Pitrėnas ir dainininkas Almas Švilpa (Vokietija, Lietuva). Dar viena šių metų naujiena – „Vakaro serenados“ sanatorijoje „Eglė“, skirtos mūsų renginių dėl judėjimo negalios pasiekti negalintiems sanatorijos gyventojams“ , – teigė Birštono vasaros menų akademijos sumanytoja ir organizatorė, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė. 

Antrą kartą rengiamus Birštono vasaros menų akademijos  kursus ves tarptautinį pripažinimą pelnę atlikėjai-pedagogai: Jerome Lowenthal  (fortepijonas, JAV), Vladimiras Prudnikovas (vokalas, Lietuva),  Gabrielius Alekna  (fortepijonas, JAV - Lietuva), Nijolė Ralytė (koncertmeisterio praktika, Lietuva), Audronė Žigaitytė (kompozicija, Lietuva), Simona Marija Šimulynaitė (scenos judesys ir režisūra, Lietuva) muzikos ir teatro akademija, Nika Puteikienė (viešieji ryšiai, Lietuva). 

Birštono kultūrinė infrastruktūra ir gamtos grožis – puikios sąlygos kūrybiniam darbui, profesiniam tobulėjimui ir įkvepiančiam bendravimui. Birštono vasaros menų akademijos meistriškumo kursai vyks Birštono kultūros centre, Kurhauze, Birštono menų mokykloje, sanatorijoje „Eglė“ ir lauko paviljone prie Nemuno. Kurorto gyventojai ir svečiai galės ne tik dalyvauti akademijos dalyvių bei pedagogų profesionalų koncertuose Birštono kurhauze, Kultūros centre, bet ir lankytis atvirose paskaitose, kursuose, susitikimuose su akademijos dėstytojais ir svečiais. 

Birštono vasaros menų akademijos renginių globėja, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė džiaugiasi, kad pernai metais sėkmingai pradėtas unikalus projektas tęsiamas ir šiemet: „Tikiu, kad vykstantys užsiėmimai, muzikos profesionalų pamokos padės jauniesiems muzikams subręsti, įgyti naudingos patirties, paskatins juos tobulėti, o nuotaikingi muzikos profesionalų ir jaunųjų atlikėjų koncertai džiugins kurorto gyventojus, svečius, sukurs vasarišką, pakilią ir džiaugsmingą Birštono kurorto nuotaiką“.  

Renginį organizuoja Lietuvos muzikų sąjunga, bendradarbiaujanti su Birštono savivaldybe, Birštono kultūros centru ir meno mokykla, sanatorija „Eglė“ bei Vytauto Didžiojo universitetu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min