Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„BrassBastardz“ lenktynės su laiku

„BrassBastardz“
Organizatorių nuotr. / „BrassBastardz“
Šaltinis: 15min
0
A A

Yra tokia britų roko grupė „the Yardbirds“. Susibūrę 1962–63 m. Londono priemiesčiuose, jie jau 1968 m. vikriai suskubo išleisti pirmą savo studijinį albumą. Šioje grupėje savo karjeras pradėjo vieni geriausių pasaulio gitaristų – dinozaurai Eric Clapton, Jeff Beck ir Jimmy Page, nors pastarasis iš pradžių laužėsi.

Jie ėjo ir praėjo, o grupės branduolys liko. Liko taip, kad ramiais veidais, lyg niekur nieko, prabėgus vos pusketvirto dešimtmečio, 2003 m. išleidžia savo antrą albumą „Birdland“. Kantrybės, ponios ir ponai.

Su britų flegmatikais įnirtingai bando konkuruoti, bet, regis, pralaimi Lietuvos scenai nuo 2003 m. pažįstami „BrassBastardz“. Tada ją įkūrė saksofonininkas Alvydas Mačiulskas ir trimitininkas Aurimas Rimeikis. Tie patys jaunuoliai, kuriuos matėte grojant su visais įmanomais ano meto kolektyvais „Tamstoje“ ir kitose gyvos muzikos scenose. Kaip ir dera neskubantiems, po kelių sėkmingų pasirodymų grupė koncertinę veiklą trumpam pristabdė. Iki dabar.

Tiesa, per šį laiką gimė keturios vinilinės plokštelės. Prie jų sėkmės prisidėjo keistas kaip Islandija menininkų kolaboravimas – drauge buvo išleista vardinė saulės akinių kolekcija iš vinilinių plokštelių, kuriose yra išgraviruota „BrassBastardz muzika“, kurios autorius – Zack, draugas vengras iš Amerikos.

„Dūdniekščiai“ pradėjo nuo funk ir oldschool, bet visada norėjo būti švieži, originalūs ir aktualūs, be to, patys teigia, kad mėgsta transformacijas. Nenuostabu, kad jos nutinka repetuojant dešimtmečiais. Perfekcionistai metų metus gludino ne tik garsus, bet ir tobulą jų sintezę su šviesa ir video, išpildymo estetiką, koncepcijos grynumą ir garso kokybę, tiesiog atsidavę harmonijai. O kai jau išmoko groti, ėmė improvizuoti, todėl dabar kūrinių natos laksto nuo dirty funk iki šviesios melancholijos. Čia vietą randa ir netaisyklingos formos, stulbinančiai darniai įsikomponuoja netikėtumai.

Tokia kūrybinė branda atvedė iki laukto laukto albumo, kuriam pavadinimo galvoti nereikėjo – „Waiting...“. Jį įrašė grupės branduolys – A. Mačiulskis, A. Rimeikis ir vokalistė Daiva Starinskaite, kitiems žinoma kaip DivahDee, drauge su pusėje lietuviškų gyvų pasirodymų sudalyvaujančiais broliais Domantu ir Marijumi Aleksomis, multiinstrumentalistu Aleksandru Raičenok ir DJ Justu Fresh.

Apibrėžimų mėgėjams – „BrassBastardz“ savo muzikoje jungia jungle, hip–hop, soul, house, big beat, drum&bass ir šį kokteilį vadina new groove acid jazz. Bet suprasti tai iš žodžių keblu. Kas turėtų būti parašyta paskutiniu sakiniu, matyt, aišku.

Prieš Kalėdas Brassbastardz nusprendė pasirodyti jaukioje ir malonios atmosferos kupinoje Tamstoje. Koncertas 12.17, 21val.


 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min