Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainuojamoje poezijoje – moteriška dvasia

J.Smiltė Jasiulionė (centre) ir G.Beinoriūtė (dešinėje)
Vilniaus mokytojų namų nuotr. / J.Smiltė Jasiulionė (centre) ir G.Beinoriūtė (dešinėje)
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį penktadienį Vilniaus mokytojų namų dainuojamosios poezijos svetainės klausytojus jaudins moteriška kūryba. Smiltė (Jurgita Smiltė Jasiulionė) – psichologė, savito balso melodingų dainų autorė, grynosios dainuojamosios poezijos atlikėja. Giedrė Beinoriūtė – žinoma kino režisierė (filmai "Balkonas", „Gyveno senelis ir bobutė“, „Troleibusų miestas“ ir kt.), poetė, mėgstanti taiklius ironiškus pastebėjimus. Jos – tai elegantiškas ir moteriškas duetas, kuriame susilieja Smiltės melodijos ir Giedrės žodžio pojūtis.

 „Man daina – tai kelionė. Kelionė į poeziją, į save, į mylimus ir į tuos, kurių dar nepažįstu... Kelionė po tai, kas išgyventa, jausta, o gal norėta išgyventi ir pajausti. O mano daina – paprasta, kiek melancholiška, kiek liūdna, kartais – ironiška, tačiau visada – iš širdies. Tai, kuo noriu pasidalinti jaukiam pavakary prie puodelio arbatos,“ – sako Smiltė. Ji koncerte atliks savo kūrybos dainas, parašytas pagal Daivos Čepauskaitės, Marcelijaus Martinaičio, Vytauto Karaliaus ir kitų autorių eiles.

Kino režisierė Giedrė Beinoriūtė kartu su savo mokytoju aktoriumi Gediminu Storpirščiu 2004 metais išleido pirmąją poezijos knygelę „Laiškai karaliui“. Dainuojamosios poezijos svetainėje ji skaitys eiles iš šio rinkinio bei vėliau sukurtus eilėraščius.

Aš pavasarį tirštą geriu
Žalią rūgštį – lig pat vidurių.
Širdį veria didžiulė opa.
Reiks gyvent. Viens, du, trys. O – pa- pa.

Smiltė ir Giedrė susipažino savanoriaudamos psichologinės pagalbos vaikams tarnyboje „Vaikų linija“. Jos ne tik susibičiuliavo, bet ir atrado viena kitos kūrybą. Tad penktadienio koncerte pristatys ir keletą bendros kūrybos dainų.

Duetas viešumoje rodosi retai, todėl praleisti koncertą – nerekomenduotina.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min