Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Duris atvėrė Stingo, Anthony Hopkinso ir kitų garsenybių pamėgtų Lietuvos tapytojų darbų paroda

Dailininkė Miglė Kosinskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Miglė Kosinskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienio vakarą Vilniaus verslo uoste buvo atidaryta septynių žymių šalies dailininkų tapybos darbų paroda. Menininkų, kurių darbų yra įsigiję pasaulinio garso įžymybės, darbus bus galima išvysti iki spalio 25 d.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Parodos akimirka
Vienas iš A.Rutkaus darbų

Parodoje eksponuojama daugiau nei trisdešimt garsių dailininkų – Arūno  Rutkaus, Arūno Žilio, Miglės Kosinskaitės, Artūro Aliuko, Andriaus Miežio, Sigito Mickevičiaus, Arūno Mėčiaus – darbų.

Šie paveikslai kruopščiai atrinkti parodai ir atgabenti net iš už Atlanto. Kai kurių šių Lietuvos menininkų darbai puikuojasi privačiose galerijose: A.Rutkaus darbai puošia dainininko Stingo bei NATO generalinio sekretoriaus Anderso Fogho Rasmusseno kolekcijas. A.Žilio darbų galima išvysti serialuose „Draugai“, „X Failai“. Vieną A.Žilio drobę yra įsigijęs legendinis aktorius Anthony Hopkinsas. 

Dailininkė M.Kosinskaitė tvirtina, kad nors jos darbais labai domisi užsieniečiai, tačiau daugiausiai savo piešinių ji parduoda Lietuvoje.

„Žinoma, labiau domisi Lietuvos kolekcininkai. Čia mane labiau pažįsta, aš čia dirbu jau daug metų. Į užsienį vykstu tik vienkartiniams pristatymams ir išvažiuojamosioms parodoms. Reikia ilgų metų ir įdirbio, kad susidarytų žmonių ratas, kuris mėgtų menininką ir norėtų pirkti jo darbus“, – patikino moteris. M.Kosinskaitės teigimu, daugiausiai naujų jos meno gerbėjų menininkę atranda internetu arba per pažįstamus žmones.

Parodos organizatorių teigimu, dalį patikusių darbų, kurie nepriklauso privačioms galerijoms, lankytojai galės įsigyti.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Parodos akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./A.Mėčiaus kūrinys

 

Komentarai
Temos Paroda
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min