Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 11d. 15:35

Džeimsas Bondas Vilniuje priklijuos simbolinę plytą

Aktorius Rogeris Moore'as
„Scanpix“ nuotr. / Aktorius Rogeris Moore'as

Prie akcijos „Statome mokyklas pasaulio vaikams“ prisidėjusios šešios Vilniaus ir Kauno mokyklos bei Mykolo Romerio universitetas sulauks neeilinio Lietuvoje viešinčio Rogerio Moore‘o dėmesio. Jungtinių Tautų Vaikų fondo UNICEF ir Almos Adamkienės labdaros bei paramos fondo rengiamos akcijos metu mokyklose įrengtus simbolinius mokyklos maketus savo simboline plyta papuoš ir legendinis Džeimsas Bondas.

Už dviejų litų auką gautomis plytomis – lipdukais – mokyklas Afrikos vaikams gali statyti mokiniai, mokytojai ir visi kiti, besirūpinantys Lietuvos ir pasaulio vaikų švietimu. Dalis surinktų lėšų bus skirta Lietuvos mokykloms – gabių kaimo moksleivių gebėjimams lavinti, o kita dalis – skurdaus Maroko Iznaguen regiono mokykloms paremti. Akcijoje dalyvauja apie 20 tūkstančių Lietuvos jaunuolių.

„Mokyklos bendruomenė aktyviai įsitraukė į akciją: ne tik lipdome plytas, bet ir žiūrime vaizdo medžiagą apie pasaulio mokyklas, diskutuojame apie kiekvieno mūsų pareigą prisidėti prie pasaulio pastangų mažinant skurdą, badą, ligas, – teigė Vilniaus Salomėjos Neries gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Jolita Marcinkevičienė. – Daug motyvacijos suteikia ir tai, kad akcijoje dalyvaujantys moksleiviai turės išskirtinę galimybę susitikti su aktoriumi R.Moore‘u, kai gegužės 14 d. visi vyksime į išskirtinę kino „Lūšnyno milijionierius“ premjerą kino teatre „Vingis“. Nekantriai jo laukiame ir ruošiame UNICEF geros valios ambasadoriui specialų pantonimos teatro pasirodymą bei laišką, kuriame moksleiviai UNICEF geros valio ambasadoriui išsakys savo svajones, norus, problemas bei linkėjimus pasaulio vaikams.“

Akcija vykdoma ugdymo įstaigose, kurios yra ilgametės UNICEF partnerės: Vilniaus Vytauto Didžiojo, Salomėjos Nėries, Užupio ir Jėzuitų gimnazijose, A.Vienuolio pagrindinėje mokykloje, Garliavos (Kauno r.) Jonučių vidurinėje mokykloje bei Mykolo Romerio universitete. Būtent šiame universitete akcija ir bus baigiama: planuojama, kad tai padarys R.Moore‘as, priklijuodamas savo vadinamąją plytą prie mokyklos maketo.

Pasak UNICEF turimos statistikos, pasaulyje mokyklos nelanko 120 mln. vaikų, iš jų 115 mln. gyvena Afrikoje. Viena didžiausių švietimo problemų yra mokyklų trūkumas bei prastos sąlygos esančiose – ten dažnai trūksta geriamojo vandens, knygų, suolų ir kitos būtiniausios įrangos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min