Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 15d. 14:51

Edita Mildažytė Naujamiesčiui padovanojo gabalėlį rojaus

Edita Mildažytė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Edita Mildažytė

Saulėtą penktadienio popietę „Bėdų turgaus“ iniciatorė ir fondo vadovė Edita Mildažytė kartu su Vilniaus miesto meru Raimundu Alekna sostinės centro skverelyje pasodino gerumo obelį – rojaus obelies medelį. Šis gyvas simbolis ir po mėnesio šalia išdygsiantis paminklas „Žaliasis obuolys“ pagerbs visus kilnius Lietuvos žmones, padedančius nelaimėliams ir skurstantiems.

„Pirmiausia šiam medeliui aš linkiu pražysti šį pavasarį, nes ši rojaus obelis turėtų labai gražiai žydėti, – sodindama obelį, linkėjo E.Mildažytė. – O kai jau čia stovės skulptūra, norėčiau, kad čia būtų ta vieta, kur žmonės ateitų, sugalvotų norą ir jis išsipildytų.“

Iškilmingai medelio sodinimo akcijai buvo naudoti „auksiniai“ kastuvai, kibirai ir guminiai batai, simbolizuojantys auksines žmonių širdis. Akcijos organizatoriai svajojo žmonių širdyse pasėti auksines gerumo obels sėklytes ir taip plėsti dosnių ir užjaučianių žmonių ratą.

„Medis – ypatingai vaismedis – yra labai gražus ir gyvas simbolis. Mes specialiai sodinome rojaus obelį, kad jos obuoliukai būtų nevalgomi ir žmonės nenudraskytų, bet vis tiek ji megztų vaisius ir derėtų – kad liktų visa simbolika, – aiškino E.Mildažytė, žavėdamasi gyvu gerumo simboliu. – Man labai gražus tas uždaras ciklas, kai medis peržiemoja, užmezga lapelius, nuostabiai pražysta, subrandina vaisius ir galiausiai vėl juos numeta, pasiruošdamas žiemai.“

Jau gegužės pabaigoje Naujamiesčio skverelyje, esančiame ties Mindaugo ir A. Vivulskio gatvių sankryža, medeliui į draugiją bus pastatyta „Žaliojo obuolio“ skulptūra. Ant jos bus įamžintos žymiausių praeities ir šiandienos labdaros teikėjų pavardės, o ant postamento – projektą parėmusių žmonių vardai ir organizacijų pavadinimai.

„Su šia rojaus obelaite Naujamiesčiui dovanoju gabalėlį rojaus!“, – susirinkusius apdalindama žaliais obuoliais, džiaugėsi bene garsiausia Lietuvos labdaros projektų organizatorė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Edita Mildažytė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Edita Mildažytė

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min