Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 4d. 09:10

Etnokultūros stovykloje „Sutartinių ramuva“ aidės sutartinės

Ramuvos stovyklos rengiamos nuo 1989 metų.
Organizatorių nuotr. / Ramuvos stovyklos rengiamos nuo 1989 metų.

Rugpiūčio 8-13 dienomis vyks Lietuvos ramuvų sąjungos organizuojama jaunimo etnokultūros stovykla „Sutartinių ramuva“. Švenčionių rajone, Dvarciškiuose, vyksiančioje stovykloje jaunimas susipažins su įvairiomis tradicinės kultūros sritimis, tačiau svarbiausia stovyklos tema bus – pačius seniausius mūsų tautos dvasinius klodus išsaugojusios sutartinės.

Paskaitas apie sutartines skaitys ir jas giedoti jaunimą mokys sutartinių tyrinėtoja Daiva Račiūnaitė-Vyčinienė. Su baltų kultūros gelmėmis jaunimą supažindins žinomi baltų kultūros filosofijos ir mitologijos tyrinėtojai – dr. Dainius Razauskas ir Jonas Vaiškūnas.

Kaip ir ankstesnėse stovyklose bus mokomasi tradicinių žalvario darbų, juostų rišimo, riešinių nėrimo, marškinių siuvimo, dainų, šokių ir grojimo tradiciniais muzikos instrumentais. Stovyklautojai galės pasigaminti kankles bei būgnus.

Giedant sutartines vyks ir kūrybinis darbas – stovyklos dalyviai riš sutartinių sodą – sutarimo ir darnos ženklą. Sutartinių sodas bus kuriamas pagal aukštaitiškus papročius. Stovyklos pabaigoje bus švenčiama Žolinių šventė. Šventę skambant sutartinių giesmėms didysis sutartinių sodas bus iškabintas Romuvos šventovėje.

„Ramuvos stovyklos yra rengiamos nuo 1989 metų. Kasmet stovykloje svečiuojasi ir kaimyninių šalių jaunimas. Šiemet taip pat laukiame svečių iš Latvijos, Baltarusijos, Belgijos“, – sako Jonas Trinkūnas, vienas iš kasmetinės jaunimo stovyklos rengėjų.

Daugiau informacijos apie būsimą stovyklą galite rasti internetinėje svetainėje www.romuva.lt.

VIDEO: Romuvos stovykla 2009 Žemynėle žiedkelėle

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min