Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalio „Gera muzika gyvai” kvietimu Lietuvoje koncertuos ryškiausios pasaulio muzikos žvaigždės

Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamo festivalio „Gera muzika gyvai“ kvietimu į Lietuvą atvyks ryškiausios pasaulio muzikos (angl. world music) žvaigždės. Vilniuje ir Kaune vasarą vyksiančio festivalio programoje – garsiausios pasaulio muzikos grupės iš trijų kontinentų. Festivalio rengėjai sieks populiarinti Lietuvoje dar mažai žinomą pasaulio muzikos žanrą. Pasaulyje tarp džiazo, bliuzo, latino įsitvirtinęs muzikos stilius jungia modernų skambesį su įvairių pasaulio bendruomenių tradicine muzika.

Pasaulio muzika atsirado kartu su galimybėmis muzikantams iš įvairiausių kraštų laisvai keliauti ir mainytis unikaliomis muzikinėmis tradicijomis. Pirmą kartą, kaip savarankiškas muzikos stilius, pasaulio muzika buvo įvardinta 1980 m., o po septynerių metų šis stilius pradėjo skintis kelią į muzikos industriją. Sparčiai populiarėjančio muzikos žanro būtinas elementas – tam tikros etninės kilmės muzikantų atliekama tradicinė muzika, dažnai naudojant tam regionui ar vietovei būdingus instrumentus. Šiam stiliui priskiriama ir vakarietiška populiarioji muzika, turinti tradicinių kurios nors pasaulio šalies ar bendruomenės muzikos elementų.


Šiemet „Geros muzikos gyvai“ kvietimu Lietuvoje jau koncertavo žymios pasaulio muzikos atstovės, sulaukusios itin geros Lietuvos publikos reakcijos: „Huun Hur Tu“ (Tuvos Respublika) ir „Pap Kan and the Kemaan“ (Senegalas). Festivalio „Gera muzika gyvai 2011“  programoje – skirtingų rasių ir kultūrų atlikėjų mozaika iš trijų žemynų. Festivalį atidarys pasaulio muzikos žvaigždė Markus James su Vakarų Afrikos muzikos talentu Tom Diakité, kurio muzikinius įrašus prodiusuoja garsusis Peter Gabriel. Liepos 12 ir 13 d. kartu su JAV ambasada „Gera muzika gyvai“ dovanos garsiosios JAV kultūros ambasadorių titulą turinčios grupės „Ozomatli“ koncertą. Liepą ir rugpjūtį į festivalio programą įsilies bliuzo garsai. Lietuvoje viešės Čikagos bliuzo legenda Jimmy Burns ir Ispanijos gitaros virtuozas, meistriškai įvaldęs flamenko, Javier Vardas.


Festivalio organizatorius – viešoji įstaiga „Gera muzika gyvai“. Tai pelno nesiekianti organizacija, turinti tikslą populiarinti gerą muziką gyvai iš visų pasaulio žemynų Lietuvoje. Kas mėnesį Vilniuje ir Kaune koncertus rengianti organizacija, į Lietuvą aukščiausio lygio atlikėjus kviečia jau penkti metai.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Muzika Džiazas
Parašykite atsiliepimą apie 15min