Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalis „Jauni. Alkani“ pristato ypatingą kino seansą kartu su režisieriumi Gyčiu Lukšu

Festivalio „Jauni. Alkani“ žiūrovai
Organizatorių nuotr. / Festivalio „Jauni. Alkani“ žiūrovai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį trečiadienį, rugpjūčio 5 dieną. 21 val.30 min. Mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39/6) matysite 1974 metų filmą pavadinimu „Žvangutis“.

Seansas kitoks ir ypatingas, nes rusų kalba įgarsintą filmą peržiūros metu gyvai ir tiesiogiai į lietuvių kalbą išvers pats režisierius Gytis Lukšas. Prieš peržiūrą autorių kalbins UAB „Lietuvos kinas“ direktorė Aušra Duobienė.

Šį kartą festivalis kelia iššūkį pats sau. 80 minučių tiesioginio gyvo kino filmo vertimo Mokytojų namų kiemelis turbūt niekada negirdėjo.

Šį kartą festivalis kelia iššūkį pats sau. 80 minučių tiesioginio gyvo kino filmo vertimo Mokytojų namų kiemelis turbūt niekada negirdėjo. Arba tai buvo taip seniai, kad mažai kas bepamena. Ir ne tik šis kiemas. Jau kuris laikas visi filmų vertimai nebyliai bėga žalia eilute virš ar po kino ekranu. Tuo tarpu režisieriui Gyčiui Lukšui tai jokia naujovė – pirmąjį rugpjūčio trečiadienį vyksiančios peržiūros metu pasisiūlęs gyvai išversti rusų kalba įgarsintą savo debiutinį filmą, organizatorių nerimą kino kūrėjas numalšino prisipažinimu, jog tai darė daugiau nei šimtą kartų. O įgarsinimas rusų kalba neatsitiktinis – kaip ir daugelis to meto filmų, „Žvangutis“ sukurtas pagal užsakymą, šiuo atveju atkeliavusį iš Centrinės televizijos Maskvoje.

Viename susitikime su Kauno apskrities viešosios bibliotekos kino klubo „Penkios žvaigždutės“ nariais, kalbėdamas apie darbo su ekranizacijomis subtilybes, režisierius prasitarė dažniausiai dirbąs su tekstais, kurie leidžia filmo autoriui išsakyti savo požiūrį į rašytojų išreikštas idėjas. Galima būtų spėti, jog tokį santykį su savaip interpretuojamais literatūros kūriniais pradėjo formuoti jau pats pirmas, jaunajai kino mėgėjų kartai mažai žinomas, filmas „Žvangutis“, pastatytas pagal to paties pavadinimo pasaką, kurios autoriui rašytojui Kaziui Sajai šis darbas taip pat tapo kino debiutu. Kartu su jais filme debiutavo aktoriai Juozas Kisielius, Viktoras Šinkariukas

Apie debiutus, kūrybą pagal užsakymą ir darbą su ekranizacijomis su režisieriumi kalbės kino žinovė Aušra Duobienė.

Vasaros kino festivalis „Jauni. Alkani“ pritariamai linkčioja ir toliau kviečia dalintis. Geru kinu, vertingomis patirtimis, atviromis nuomonėmis. Trečiadieniais Vilniaus mokytojų namų kieme nėra triukšmo. Tik kinas ir pokalbiai apie jį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min