Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Fluxus ministerijoje“ – maištaujanti paroda iš Prancūzijos

Maištaujanti paroda iš Prancūzijos „Fluxus ministerijoje“
Organizatorių nuotr. / Maištaujanti paroda iš Prancūzijos „Fluxus ministerijoje“
Šaltinis: 15min
0
A A

Tamsus „Fluxus ministerijos“ rūsys, mirties, smurto ir siaubo kupinos knygos bei šilkografiniai plakatai. Tokius vaizdus parodos lankytojai jau galės matyti nuo šio antradienio (rugpjūčio 17 d.) iki šio mėnesio 30 dienos. Rūsyje bus eksponuojamos dvi parodos: „Le Dernier Cri“ ir mažesnė „New Anatomy“.

„Le Dernier Cri“ – tai nepriklausomų leidėjų grupė, apjungianti beprotiškiausius Europos, Amerikos ir Japonijos menininkus outsider‘ius. Le Dernier Cri kilo iš pankiškos DIY (viską darai pats) subkultūros. Jiems įtakos darė „undergroundiniai“ komiksai, vizionieriai, psichinių ligonių menas. Parodų organizatorės Aistės Morkvėnaitės teigimu, ši menininkų grupė gyvuoja apie 17 metų.

„Jie tarsi maištaujantys paaugliai nuolat stengiasi šokiruoti pasaulį. Nepaisant to, kad dominuojančios „Le Dernier Cri“ temos yra mirtis, smurtas, baisus pasaulis, jie vis tiek kviečiami ir į solidžias šiuolaikinio meno galerijas įvairiose pasaulio šalyse. Greitu metu menininkai ketina vykti ir į Japoniją“, – trumpai pristatė organizatorė.

Daugiau kaip pusę pasaulio apkeliavę menininkai: Pakito Bolino, Léo Quievreux, Moulinex, Marie Pierre Bunuel, Blanquet , Andy Bouls, Caroline Sury, Yann Taileffer, Les frères Guedin, Matthias Lehmann (Prancūzija), Marcel Rujters (Olandija), Daisuke Ichiba, Ota Keiti (Japonija), Elina Merenmies, Matti Hagelberg, Katija Tukkiainen (Suomija), Atak (Danija), MS Bastian (Šveicarija), Mat Brinkman, Mike Diana (USA), Leif Goldberg (USA), Marco Corona (Italija) pristatys šilkografijos technika atliktus šiurpokus plakatus, knygas bei animaciją. Juk rūsyje turi būti baugu. Maža to, A.Morkvėnaitė perspėja, jog į parodą nederėtų įleisti asmenų iki 14 metų ir silpnų nervų žmonių.

Jie tarsi maištaujantys paaugliai nuolat stengiasi šokiruoti pasaulį.

„Nors tokių apribojimų nebūta ankstesnėse parodose, manau, kad geriau reikėtų jų, nes pamenu, jog kai kurie žmonės, pamatę Hitlerio ar Stalino atvaizdus rūsyje, sakydavo, kad labai baisu“, – pasakojo organizatorė.

„New Anatomy“ – tai komanda, suburta iš Lietuvos, Latvijos bei Lenkijos menininkų, simpatizuojančių komiksams, grafinėms novelėms. Visa tai Lietuvoje dar nauja. Taigi ir šis kolektyvas pristatys savotišką „outsiderišką“, tik lengvesnio siužeto kūrybą. Parodos menininkai: Maija Kurševa, Oskars Pavlovskis (Latvija), Agnieszka Piksa ir Kuba Woynarowski (Lenkija), Antanas Dubra, Ai Mo, Eikantas Pakalka, Artūras Rožkovas, Karolis Strautniekas, Tomas Urbelionis.

„Fluxus ministeriją“ tokiems projektams pasirinkome neatitiktinai. Jokia galerija neturi tokio charizmatiško rūsio. Ideali vieta, atmosfera, nuotaika būtent Le Dernier Cri parodai. Iš karto buvo aišku, kad čia ji turi vykti“, – sakė A.Morkvėnaitė.

Be abejo, ir patys „Le Dernier Cri“ menininkai labiau mėgsta įdomesnes ekspozicines erdves. Ypač jiems patiko faktas, kad anksčiau tam pastate buvo vaistinė ar poliklinika, nes jie yra darę didelį projektą „Hospital Brut“.

Parodos atidarymas rugpjūčio 17 d. 19 val. Įėjimas nemokamas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min