Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Galerijoje – apie rusų avangardo fotografiją

Aleksandro Rodcenkos nuotrauka
Aleksandro Rodcenkos nuotrauka
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Jau keletą savaičių Kauno Kauno fotografijos galerijoje veikianti garsiausių rusų fotografijos klasikų paroda „Optimizmo epocha. Sovietinė 1920–1939 m. fotografija“ sulaukė daug dėmesio.

Nespėjusieji jos aplankyti kviečiami į galeriją užsukti rytoj, ketvirtadienį, kai menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė pristatys pasaulyje gerai žinomus rusų fotografus. Paskaitoje „Konstruktyvistinė rusų avangardo dalis“ ketinama prisiminti žymiausius šios krypties fotomeno atstovus bei jų darbus.

Konstruktyvizmas rusų mene gimė 1920 metais. Šios meno krypties šalininkai kurdami stengėsi aplinką pavaizduoti ne realistiškai, bet konstrukcijos principu. Daugelis jų domėjosi ir stengėsi perprasti naujų technikų galimybes, jų logiškumą, konstrukcijų tikslus ir naudą. Juos domino medžiagų – metalo, stiklo, medienos estetinės galimybės. Naujų formų paprastumas jų kūriniuose tapo atsvara iki šiol dominavusiai prabangai.
Konstruktyvistai stipriai paveikė šiuolaikinio meno projektavimo atsiradimą. Jų darbų pagrindu buvo kuriami patogūs naudojimui nauji indų ir baldų tipai. Iki tol svarbiausia buvo jų išvaizda, o ne funkcionalumas. Ši meno srovė paveikė ir plakatų grafiką, knygų leidybą, taip pat architektūrą, fotografiją ir kitas meno sritis.

Apie tai, kaip kūrė žymiausi ano meto rusų fotografai-konstruktyvistai, jų darbus, įtaką vėlesnių fotomenininkų kūrybai, pasakosianti R.Rachlevičiūtės paskaita prasidės 17 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min