Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į sostinę sugrįžo šiuolaikinio meno mugė ARTVILNIUS’11

ARTVILNIUS’11
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / ARTVILNIUS’11.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė ARTVILNIUS’11, suteikianti unikalią progą išvysti daugybę vertingų meno kūrinių po vienu stogu.

Atidarymo metu paskelbti ir apdovanoti ARTVILNIUS’11 laureatai, kuriuos rinko kompetentinga komisija: prof. Arvydas Šaltenis, Nacionalinio Latvijos meno muziejaus šiuolaikinio meno kolekcijos vyriausioji kuratorė Astrida Rogule, ARTVILNIUS’11 vadovė Diana Stomienė, ARTVILNIUS’11 meno vadovė prof. dr. Raminta Jurėnaitė,  Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja Eglė Komkaitė-Baltušnikienė, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menininkas Darius Joneika.

ARTVILNIUS’11 laureatai:

Geriausia Lietuvos galerijos ekspozicija:
Galerija „Sofa“ (Druskininkai).

Geriausia užsienio galerijos ekspozicija:
„Y“ galerija, Baltarusija.

Geriausias  ARTVILNIUS’11 menininkas:
Barbara Gaile(pristatė galerija „Alma“, Latvija).

Geriausias jaunasis Lietuvos menininkas (iki 35 m.):
Linas Blažiūnas (pristatė Utenos kultūros centro dailės galerija, Utena).

Geriausias jaunasis užsienio menininkas (iki 35 m.):
Tim van Tuil (pristatė galerija „De Compagnie, Olandija).

Geriausia skulptūra ir instaliacija:
Rimantas Milkintas, Lietuva.

Pasak komisijos pirmininko A.Šaltenio, kas iš pristatomų menininkų taps nugalėtojais, lėmė tokie kriterijai, kaip menininko kūrinių gilumas, meniškumas, originalumas. A.Šaltenio teigimu, ginčų dėl nugalėtojų nebuvo – žiuri nuomonė buvo vieninga. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ARTVILNIUS11
A.Šaltenis

„Nuspręsti buvo labai sunku, nes kandidatų diapazonas platus, bet pabaigoje sutarėme“, – sakė komisijos pirmininkas.

A.Šaltenis tvirtino, kad sprendžiant, kurios galerijos prisistatymas yra geriausias, lemiamo faktoriaus neturėjo pristatomų autorių žinomumas – šiuo atveju svarbesnis buvo skirtingų autorių darbų tarpusavio derėjimas. 

Nors meno mugėje gausu mažiau žinomų ir į platesnius vandenis bandančių išplaukti menininkų kūrinių, tačiau čia galima išvysti ir šalyje pripažintų bei tarptautiniu mastu įvertintų kūrėjų: dailininko Stasio Eidrigevičiaus, tapytojo Jono Gasiūno, fotografų Aleksandro Macijausko, Rimaldo Vikšraičio ir kt. darbų.

A.Šaltenio teigimu, šios mugės svarba Lietuvos kultūriniame gyvenime yra labai didžiulė, todėl be galo svarbu, kad  renginys būtų organizuojamas kasmet.

„Šios mugės svarba yra didžiulė. Lietuvos mokyklose, lyginant su literatūra, muzika, dailei skiriamas palyginti menkas dėmesys, vaikų nemokoma, kaip suprasti meną. Tarp žiūrovo ir avangardo yra atotrūkis. Tokios mugės suteikia panoramą įvairaus skonio, įvairaus meninio suvokimo lygio žmonėms suprasti, kas šiuo metu vyksta vizualiajame mene. Tai lavina žmogų.

Latviai ir estai labai džiaugiasi, kad mes pirmi ėmėme organizuoti tokį renginį. Svarbu, kad jis būtų pastovus, kad būtų skiriamas finansavimas, nes praktikos jau yra – pirmas renginys pavyko. Tuomet plis suartėjimas su šiuolaikiniu menu, žiūrovo – su menininku“, – teigė A.Šaltenis. 

Didžiausia šių metų mugės naujovė – renginyje bus įrengtas stendas pradedančiajam kolekcionieriui. Nedidelius, bet vertingus meno kūrinius šiame stende bus siūloma įsigyti ne daugiau kaip už 350 Lt.

Renginyje vyks ne tik ekspozicijos, bet ir naujausių didelio formato skulptūrų ir instaliacijų parodos, video filmų peržiūros. Pasak mugės organizatorių, šiuolaikiniam, skubančiam žmogui šis renginys bus pateikiamas patrauklia ir kondensuota forma – čia meno kūriniai ne tik suteiks estetinį pasigėrėjimą, bet ir kels etinius klausimus, ne tik glostys akis, bet ir kels klausimus ar šokiruos.

Atidaryme mugės dalyvius, organizatorius, rėmėjus ir svečius sveikino ARTVILNIUS´11 globėjas Vilniaus meras Artūras Zuokas, LR Kultūros ministras Arūnas Gelūnas, ARTVILNIUS’11 vadovė D.Stomienė, mugės vertinimo komisijos pirmininkas Vilniaus dailės akademijos prorektorius menui  prof. A.Šaltenis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ARTVILNIUS11
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Mugės ARTVILNIUS’11 akimirka

Šiųmetinėje meno mugėje pristatoma plati ir reprezentatyvi šiuolaikinio meno galerijų panorama – „nuo Almatos iki Niujorko“. Joje dalyvauja per 60 meno galerijų iš Lietuvos, JAV, Japonijos, Prancūzijos, Portugalijos, Danijos, Kroatijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos, Kazachstano, Olandijos.

2009 m. pirmąją tarptautinę meno mugę aplankė per 20 tūkst. lankytojų, dalyvavo 92 meno galerijos iš 28 pasaulio šalių, eksponuota daugiau nei 500 menininkų kūrinių. Šiais metais laukiama apie 30 tūkst. lankytojų.

ARTVILNIUS’11 lankytojų laukia:

Liepos 13 d., trečiadienį, 11–20 val.,
Liepos 14 d., ketvirtadienį, 11–20 val.
Liepos 15 d., penktadienį, 11–21 val.
Liepos 16 d., šeštadienį, 11–20 val.
Liepos 17 d., sekmadienį, 11–17 val.

Bilietų kainos:

10 Lt – suaugusiems, 6 Lt. – grupėms nuo 10 žmonių.
6 Lt – moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems, 2 Lt.  –  grupėms nuo 10 žmonių.
25 Lt – abonementas visoms mugės dienoms.

Su OMNI ID perkant du suaugusiųjų bilietus po 10 Lt – antro kaina tik 6 Lt, o perkant tris suaugusiųjų bilietus po 10 Lt – trečias bilietas nemokamai.

Daugiau apie meno mugę rasite čia: http://www.artvilnius.com/

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min