Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iššūkis atlikėjams ir žiūrovui – šokio spektaklis ant Vilniaus Pranciškonų rūmų laiptų

Šokio ir muzikos spektaklis „NA-MAI“
Gintaro Jaronio nuotr. / Šokio ir muzikos spektaklis „NA-MAI“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį šeštadienį, spalio 22-ąją, Vilniaus Pranciškonų rūmai pavirs natūralia spektaklio scenografija - ant rūmų laiptų pristatomas šokio ir muzikos spektaklis „NA-MAI“.

Spektaklyje „NA-MAI“ šokio ir šiuolaikinės muzikos priemonėmis kalbama visiems aktualia „namų“ tema – apie saugumo, vidinės atsvaros, gyvybinės ir kūrybinės energijos šaltinį. Į vientisą siužetinį audinį susiliejančiose choreografinėse ir muzikinėse miniatiūrose atpažįstami įvairūs aspektai, keliantys asociacijas su namais, tyrinėjamos skirtingos namų sampratos dimensijos, žaidžiama asociacijomis ir prasmėmis.

Vėlinių išvakarėse spektaklis suskamba ypač aktualiai – jame kuriama atmosfera kelia įžvalgas apie gyvenimo šiuose ir anapusiniuose namuose ryšį; apie buvimą tarp čia ir ten; apie visą gyvenimą ieškomą tą buvimo namie gerumo būseną...

Gintaro Jaronio nuotr./`okio ir muzikos spektaklis NA-MAI
Šokio ir muzikos spektaklis „NA-MAI“

Spektaklio „NA-MAI“ premjera buvo pristatyta pernai rudenį Kauno Botanikos sodo Aukštosios Fredos dvaro rūmų erdvėje. Šį kartą, siekiant apsaugoti žiūrovą nuo rudens darganų, pasirinkta erdvė sostinės senamiesčio širdyje. Tai dar vienos miesto viešosios erdvės pritaikymas meno poreikiams. Pranciškonų rūmai pavirs natūralia spektaklio scenografija, šio paveldo objekto architektūros detalės įsilies į spektaklio visumą ir kurs stilistinį savitumą bei autentiškumą.

Kaskart vis kitoks

„Kiekvieną kartą pristatomas skirtingoje erdvėje spektaklis susiduria su tikrais iššūkiais – atsiranda naujos prasminės ir stilistinės reikšmės, kinta atmosfera, kurią ne visuomet lengva nuspėti. Tenka susidraugauti, prisijaukinti naują erdvę, atskleisti jos unikalumą... Tai reikalauja kūrybiškumo ir drąsos. Tikimės, kad jos užteks ir žiūrovui apsilankyti spektaklyje, palaikyti netradicinius, galbūt ne itin patogius meninius sprendimus“, – teigia spektaklio organizatoriai.

Projekto idėjos autorė ir prodiuserė – Audronė Molytė, žmogiškojo sąmoningumo tematiką šiuolaikinių atliekamųjų menų priemonėmis gvildena dar nuo naujosios operos projekto „Mitas konceptualiai“, sukurto specialiai Šv. Jurgio bažnyčios erdvei Kaune, laikų.

Šio projekto įgyvendinimui suburta jauna ir ambicinga menininkų komanda, dalyvavusi ne viename sėkmingame projekte. Spektaklio choreografiją kūrė choreografė, šokėja ir aktorė Erika Vizbaraitė vis dažniau ir drąsiau pasirodanti atliekamųjų menų scenoje. Spektaklyje šoka profesionalūs šiuolaikio šokio atlikėjai Agnė Ramanauskaitė, Tomas Dapšauskas, Erika Stundytė, Erika Vizbaraitė. Specialiai šiam projektui muziką parašė bei gyvai atliekamą ir elektroninę jos versijas suderino kompozitorė Rita Mačiliūnaitė.

Spektaklyje išskirtinė dovana laukia operinės muzikos gerbėjų. Jie galės pasimėgauti magiška šiuolaikinio vokalo partija, kurią gyvai atlieka solistė Nora Petročenko, pastaruoju metu dažniau girdima Paryžiaus, Liuksemburgo, Portugalijos operos teatrų scenose nei Lietuvoje. Violončele griežia Giedrius Žukauskas.

Spektaklis pristatomas spalio 22 dieną 18 val. Vilniaus Pranciškonų rūmų prieigose (Trakų g. 9/1). Renginys nemokamas.

Gintaro Jaronio nuotr./`okio ir muzikos spektaklis NA-MAI
Gintaro Jaronio nuotr./Šokio ir muzikos spektaklis „NA-MAI“

 

Komentarai
Temos Teatras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min