Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jackaitė ir Šimukauskas pristato spektaklio „Laisva meilė“ premjerą

Spektaklio „Laisva meilė“ aktoriai
Spektaklio plakatas / Spektaklio „Laisva meilė“ aktoriai
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau ketvirtadienį, birželio 10 dieną, 19 val. Kauno laisvalaikio namuose „Nautilus“ įvyks spektaklio „Laisva meilė“ premjera!

Žinomas režisierius Arvydas Lebeliūnas spektaklį statė pagal Nobelio premijos laureato, garsaus italų dramaturgo Dario Fo ir jo žmonos Francos Rame pjesę – „Laisva meilė“. Pagrindinius vaidmenis jame atlieka aktoriai – Eglė Jackaitė ir Ramūnas Šimukauskas.

Daugiau nei du mėnesius ko ne kas dieną Klaipėdoje ir Kaune repetavę aktoriai – Eglė ir Ramūnas – prieš premjerą šiek tiek jaudinasi, bet jaučiasi tvirtai.

„Jaučiu vidinį virpulį. Bet tokį sveiką. Premjera yra premjera. Manau, kad prieš premjerą visi aktoriai taip jaučiasi. Taip jau yra, kad ne tik studentams prieš egzaminą, bet ir aktoriams prieš premjerą – visada pritrūksta vienos nakties. Tačiau jaučiu, kad jau laikas parodyti žiūrovams, ką padarėme. Jau tikrai norisi žiūrovų atsako ir emocijų“, – sakė E. Jackaitė.

Šiek tiek jaudinasi ir Ramūnas Šimukauskas. „Daug dirbome, repetavome. Jaučiu normalų jaudulį – tokį, koks ir turi būti prieš premjerą. Bet manau, kad viskas bus gerai. Žiūrovai įvertins mūsų darbą“, – sakė aktorius.

Spektaklio siužetas realistiškas ir gyvenimiškas, tačiau intriguojantis. Vyras pasiūlo žmonai gyventi santuokoje laisvos poros principu – be abipusių ištikimybės ir meilės įsipareigojimų... Mat jis mano, kad tik taip galima išsaugoti sąžiningus ir ilgalaikius šeimyninius santykius. Žaidimo taisyklės abiems pasirodė paprastos ir patogios – visa, kas tikra ir tvaru priklauso šeimai, o už jos ribų – tik akimirksnio malonumai ir pabėgimas nuo kasdienybės.

Tačiau vėliau paaiškėja, ko vyras tikrai nesitikėjo, kad ir žmona ryšis pasinaudoti sutuoktinių susitarimu ir... susiras meilužį. Toks iš pirmo žvilgsnio banalus siužetas nesuglumino Nobelio premijos laureato, garsaus italų dramaturgo Dario Fo. Dramaturgas, kurio pjesės siejamos su commedia dell'arte tradicija, kuriose labai svarbi improvizacija, pavertė buitinę šeimyninę istoriją žaižaruojančia komedija, kupina gilios prasmės. Prisimindami ir „pervaidindami prieš publiką“ savo ilgametę šeimos istoriją, herojai nevalingai turi atsakyti į kardinalius gyvenimo klausimus ir bent pabandyti grąžinti prarastą prasmę tokioms sąvokoms kaip laimė, meilė, šeima...

Daugiau informacijos apie spektaklį čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min