Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 19d. 13:06

Jaunimo teatro premjera – apie aktorių, kritiką, mūzą ir... velnią

Režisierius ir scenografas Gintaras Makarevičius
Režisierius ir scenografas Gintaras Makarevičius ir pjesės autorė

Teatro mėgėjai gali ruoštis premjerai – Jaunimo teatras penktadienį ir šeštadienį, sausio 22-23 dienomis, pristato antrąjį garsaus teatro dailininko Gintaro Makarevičiaus režisūros darbą „Bestija žydrom akim“. Aktoriai Andrius Bialobžeskis, Aleksas Kazanavičius, Sergejus Ivanovas ir Aušra Pukelytė žiūrovams žada atskleisti aktoriaus būsenas ir jausenas, kai aplanko ar apleidžia mūzos...

„Teatro aktoriaus profesija – efemeriška. Teatras – tikriausiai ryškiausias menas, kai kažkas scenoje įvyksta, žiūrovai išeina ir pamiršta. Man buvo įdomios aktoriaus jausenos, kai jis, pabuvęs Makbetas ar Hamletas, išeina į gatvę, o ten žmonės kavinėse geria kavą, bučiuojasi... Tuo tarpu aktorius vaikščioja su savo personažu. Tai mane labai domino“, – pjesės gimimo idėją aiškino jauna dramaturgė Aneta Anra.

Ji su G.Makarevičiumi pristato jau antrą bendrą darbą – prieš metus žiūrovai buvo pakviesti į kinematografinį spektaklį „Katinas Temzėje“. Pagrindinį vaidmenį naujame spektaklyje atlieka aktorius A.Bialobžeskis, iš kurio, anot pjesės autorės, ji vasarą „gavo lagaminą kritikos“. Tačiau artistas sutiko su aktorių išgyvenamomis būsenomis ir jausenomis, kurias A.Anra atskleidžia savo kūrinyje.

„Šioje medžiagoje man buvo svarbi menininko persona. Visa pjesė, atrodo, vyksta vieno žmogaus galvoje, atspindi kūrėjo būsenas. Kritikas – intelektinis pradas, mūza – kūrybinis pradas, kuris gali apleisti ar jį reikia prisikviesti, draugas velnias – lyg sąžinė ar būsena, kai bandoma nuglaistyti kampus“, – aiškino spektaklio režisierius G.Makarevičius.

Šalia realistinių scenų, anot statytojo, spektaklyje yra ir simbolinių linijų, kurios sujungia visą spektaklio audinį. Atmosferą spektaklyje padės sukurti ir filmuoti vaizdai iš režisieriaus atrasto apleisto sodo – iš ten pat į teatro sceną atkeliavo ir didelės medžių šakos, virtusios spektaklio dekoracijomis. Spektaklyje svarbi ir bitininko metafora, kai menininkas ieško minčių-bičių, bando jas sutvarkyti ir sudėlioti.

„Tokie niuansai ir sukuria spektaklio jauseną“, – tikino G.Makarevičius, atskleisdamas, kad spektaklyje „Bestija žydrom akim“ bus kalbama ir rimtai, ir su humoru.

„Spektaklio pavadinimas „Bestija žydrom akim“ gali turėti asociacijų su žodžiu „best“ (geriausias – anglų k.), tačiau gali reikšti ir „bestija“. Būtent šį klausimą mes ir sprendžiame su aktoriumi, kritiku ar mūza šiame spektaklyje“, – šypsodamasi sakė pjesės autorė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min