Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juodąjį penktadienį – albumų pristatymai, jubiliejai ir ypatingi pasirodymai

Grupė „Inquisitor“
Organizatorių nuotr. / Grupė „Inquisitor“
Šaltinis: 15min
0
A A

„Thundertale“, „Argharus“, „Inquisitor“, „Mandragora“, „Andaja“, „Karma Jawless“ – toks galutinis grupių sąrašas sunkiosios muzikos koncerte „Juodasis penktadienis“. Atsitiktinai ar ne, tačiau kiekvienas kolektyvas rugsėjo 18 d. Vilniaus klube „New York“ pažymės sau ir gerbėjams svarbią progą. Tai albumų pristatymai, dešimtmečio sukaktis, koncertinio sezono pabaiga bei kaupimasis darbui studijoje ir akibrokštas lipant į sceną, kurioje grupė paprastai nepasirodo. Bet apie viską iš eilės...

„Thundertale“ yra viena šio koncerto grupių, bene rimčiausiai besiruošiančių naujojo albumo pristatymui. Metus brandintas „Warriors of Thunder“ yra trečiasis studijinis grupės albumas, tęsiantis plėtojamą kūrybinę kryptį. Tai anglų kalba parašyti pasakojimai, apžvelgiantys ir pristatantys senosios Lietuvos istorijos laikotarpį nuo 1009 iki 1410 metų iš romantizuoto istorinio heroizmo pusės.

Savo pastarąją kūrybą Vilniaus publikai parodys ir „Argharus“, iki šiol naujuosius kūrinius vienintelį kartą sugroję Žiemgaloje. Black metalo atstovai iš Šiaulių pristatydami savo albumą „Pleištas“ negaili grubių epitetų: „Tai aštuonios cinizmo ir sarkazmo kupinos ekspresijos, spjaudančios žmonijos tuštybę ir beprasmybę“. Taip pat užtikrintai ir įtaigiai muzikantai Black metalo energiją išlieja ir gyvais pasirodymais. O šįkart svarsto galimybę publiką užvaldyti kone teatrališku performansu.

Savo pirmąjį studijinį albumą „The Quantum Theory of Id“ pagaliau pristatys ir Vilniaus tamsiojo underground‘o komanda „Inquisitor“. Pasirodymą, kaip ir albumą, sudarys pirmą kartą viešai nuskambėsiantys keturi konceptualiai ir siužetiškai susieti kūriniai. Įgavę daugiau aršumo ir netradicinių formų, jie vis dar alsuoja tamsia „Inquisitor‘iška“ atmosfera ir aprėpia tiek ugningą gitarų maištą, tiek melodingus fortepijono pasažus. Pusantrų metų trukusią „Inquisitor“ tylą perrėžti padės grupės senbuvius pakeitę nauji muzikantai. Kaip nuo doom ir melodingo black metalo link avangardo ir naujų formų slenkantys „Inquisitor“ atrodys toliau, išvysime „Juodajį penktadienį“.

„Mandragora“ žada šventinį koncertą ne ką menkesne proga – grupė sulaukė dešimtmečio. Tokią sukaktį, kaip ir dera, pažymės ir senieji grupės nariai kartu su dabartine Mandragoros muzikantų komanda. Grupės teigimu išgirsime ir seniausių, daugeliui žinomų, ir negirdėtų kūrinių. Atšventusi dešimtmetį „Mandragora“ ruošiasi užsidaryti studijoje ir galbūt kitą vasarą gerbėjus pradžiuginti antru pilnu studijiniu įrašu.

„Andaja“ savo paskutinį albumą išleido jau prieš trejus metus, tačiau apie save vis sugeba priminti netikėtai surengdami gyvų pasirodymų ciklą. Skleisdami savo pagoniškus kerus, Vilniuje muzikantai ketina pradžiuginti ir naujomis, negirdėtomis melodijomis. Tai, ko gero, taip pat reiškia naujo albumo brandinimo pradžią...

„Karma Jawless“, grindcore atstovai, metalo scenoje paprastai nepasirodo. Tai hardcore ir punk stilių įkvėpta kūryba, kuriai, kita vertus, nesvetimas ir metalo skambesys. Tad savo išskirtinumu „Karma Jawless“ paįvairins anksčiau pristatytą muzikinę plejadą.

Koncertas vyks rugsėjo 18 dieną klube „New York“. Pradžia – 18:00. Bilieto kaina – 30 Lt. Bilietai bus platinami prie įėjimo. Daugiau informacijos: http://juodas.altevents.net

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min