Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kam meldžiasi šiandienos žmonės?

Parodos „Altoriai“ paveikslai
Alvydo Opulskio montažas / Parodos „Altoriai“ paveikslai
Šaltinis: 15min
0
A A

XXI amžius. Kam šiandien meldžiasi žmonės? Prieš kokius altorius jie puola ant kelių? Kas tie šių dienų pranašai ir šventieji? Kas yra tas pasaulis, kur smurtas tapo absoliučia norma, kur neištikimybė – tai tik kasdienė lengva pramoga, o padorumas ir garbė – nevykėlių ir autsaiderių diagnozė?

Kas yra tas pasaulis, kur svaigalai vadinami kultūros dalimi, sotumo sunkiausia forma nėra liga, o mesijas turi būtinai vilkėti PRADA?

Kas tas pasaulis, kuriame visuomenės išrinktieji po spektaklio premjeros entuziastingai vaišinasi pyragėliais su „žmogienos“ įdaru ?

Kas tas pasaulis, kuriame vaikai trukdo laisvam gyvenimui ir karjerai arba tampa kulto objektais, užkeltais ant pjedestalo su užrašu „Investuokime į vaiką!“?

Į visus šiuos klausimus pabandė atsakyti grupė jaunimo nuo 12 iki 16 metų iš Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos, per keletą mėnesių sukūrę daug pačių įvairiausių altorių, būdingų mūsų visuomenei.

Ši paroda – tai lyg vaikų laiškas tėvams, kuriame jie rašo: „Mes viską stebime ir viską suprantame, mes tikrai galime jus ir nustebinti, ir nuliūdinti, ir pralinksminti, ir nuteisti, mes norime, kad jūs mumis labiau tikėtumėt ir suprastumėt. Mes tikime, kad galime pakeisti pasaulį, padaryti jį truputį geresnį ir gražesnį. Mes tikime, kad, kai grįšime namo iš mokyklos, mama neįsikniaubs į naują žurnalo „Žmonės“ numerį, o pasakys : „ Kaip tavęs pasiilgau, pasakok...“

Paroda „Altoriai“ pristatoma Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje nuo kovo 12 iki balandžio 15 dienos.

Komentarai
Temos Paroda, Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min