Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 15d. 16:26

Kanados bliuzo duetas: Dawn Tyler Watson & Paul Deslauriers ir vėl žavės Lietuvos publiką!

Dawn Tyler Watson ir Paul Deslauriers
Dawn Tyler Watson ir Paul Deslauriers

Monrealio bliuzo karalienę Dawn Tyler Watson ir gitaristą, dainininką, dainų kūrėją Paul Deslauriers sieja nuostabi unikali partnerystė, gimusi iš meilės muzikai. Šis duetas akimirksniu sužavi publiką savo nuostabia, energija trykštančia nuostata – “Jauskis gerai!”. P. Deslauriers garsėja išskirtiniu, itin profesionaliu akustiniu stiliumi, tuo tarpu D. T. Watson žinoma kaip nenuilstanti, išraiškinga scenos karalienė. Po itin sėkmingo pasirodymo 2009 m. pavasarį, Lietuvoje jie viešės jau antrą kartą.

Nuoširdus dviejų balsų ir šešiastygės gitaros skambesys sukėlė daug jaudulio ir susižavėjimo tiek vietinėse, tiek tarptautinėse liaudies muzikos ir bliuzo scenose jų koncertų Kanadoje, Prancūzijoje ir JAV metu. Šio dueto debiutinis albumas „En duo“ yra nenušlifuotas ir vienas mažiausiai perkrautų įrašų per ištisus dešimtmečius. Šis eklektiškas senų, publikos pamėgtų dainų ir naujų kūrinių derinys talpina savyje turtingą stilių ir nuotaikų paletę, nepastebimai bliuzo ribas išplečia nuo Roots iki Soul ir pagardina Rock & Roll bei Folk 'o garsais. „Frieze“


Praėjusiame dešimtmetyje dainininkė, aktorė, dainų autorė Dawn Tyler Watson tapo svarbia ir įtakinga jėga Kanados bliuzo scenoje. Gimusi Anglijoje, užaugusi Ontario, Kvebeke ji prigijo kaip namuose ir imta vadinti Monrealio bliuzo karaliene. Ji – itin, dinamiška muzikantė, kurios stilius atspindi daugybę įtakų, palikusių žymę jos kūryboje – tai džiazas, negrų liaudies muzika ir senasis gerasis rokenrolas.


Kiti Dawn apdovanojimai: keturis kartus iš eilės Kvebeko Lys bliuzo apdovanojimų laimėtoja kaip geriausia menininkė. 2007 m. suteiktas Kanados liaudies muzikos apdovanojimas už geriausią šiuolaikinį vokalą. Tarptautinį pripažinimą ji iškovojo su Screaming Jay Hawkins apdovanojimu už atlikimą gyvai ir Trophees France Blues tarptautinės metų menininkės titulu. 2004 m. ji gavo džiazo dainininkės Curly Brown rolę filme „Jack Paradise“. Jos pasirodymą filme lydėjo audringas pripažinimas, kaip ir filme „Jutra“, kuris buvo nominuotas už garso takelį, kur Dawn vaidino dainininkę.


Paul Deslauriers karjerą pradėjo ankstyvoje paauglystėje. Jo sąskaitoje – beveik du dešimtmečiai patirties muzikos industrijoje, penki albumai ir gausus gerbėjų būrys JAV bei Europoje.  Nuo 1997–ųjų Paul Deslauriers grojo su Paul Deslauriers Band. 2007–aisiais jis išleido naujausią savo albumą „Ripping into Red“. Būdamas dalimi Kanados gitaros muzikos elito, Paul Deslauriers laikomas vienu geriausių muzikantų Kvebeke. 2005 m. jis buvo apdovanotas už geriausią muzikinį atlikimą, 2007 m. Kvebeko Lys Bliuzo apdovanojimuose nominuotas kaip geriausias metų menininkas, o 2006 m. du kartus nominuotas už metų koncertą ir už meniškiausią atlikimą. Muzikos žurnalo „Guitar Player Magazine“ redaktorius taip apibūdino Paul: „Deslauriers iš tiesų žino, kaip užvaldyti jūsų ausis… Jis talentingas dainų kūrėjas ir dainininkas. Jo soliniai numeriai trumpi, bet jaudinantys.“ 


Paul Deslauriers pirmojo pripažinimo sulaukė 1990–aisiais, kaip  „Black Cat Bone“ įkūrėjas. Daugybės kritikų jie buvo įvardyti kaip to meto viena iš karščiausių Kanados bliuzroko grupių. Per ateinančius dvidešimt metų Paul D. buvo kviečiamas savo talentu dalintis bendruose turuose dalyvauti su Amanda Marshall, France D’amour, Garou ir Nicola Ciccone ir daugeybe kitų. Šiandien jis tęsia savo gyvų pasirodymų maratoną festivaliuose ir koncertus abipus Atlanto.


Šio įkvepiančio Dawn Tayler Watson ir Paul Deslauriers dueto koncertuose bliuzo gerbėjai galės apsilankyti spalio 23d., 20val. Vilniuje, „Radisson BLU Hotel Lietuva“ renginių salėje „Alfa“, adresu Konstitucijos pr. 20, bei spalio 24 d. 19val. Kaune, klube „Nautilus“, adresu Savanorių pr. 124.
 

Temos: 1 Muzika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min