Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodoje Kaune – duoklė fotografijai, muziejaus prižiūrėtojoms ir maistui

Parodos „Muziejų dienos ir naktys“ vizitas
15min.lt/Živilės Starkutės nuotr. / Parodos „Muziejų dienos ir naktys“ vizitas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą Kauno Mykolo Žilinsko dailės galerijoje vyko festivalio „Kaunas Photo“ parodos „Muziejų dienos ir naktys“ vizitas su gidu, kuriame dalyvavo ir patys autoriai.

Jau vienuoliktus metus organizuojamas festivalis „Kaunas Photo“ šiais metais kultūros mylėtojus pakvietė pažvelgti į šiuolaikinių muziejų kasdienybę, jų santykį su kūrėju ir žiūrovu. Gidas pristatė kelis festivalio dalyvius ir jų darbus, savo fotografijų serijas apžvelgė parodos autoriai Andrésas Lejona iš Ispanijos ir Lucia Ganieva iš Olandijos. 

Nepaisant to, jog kai kurias moteris nusifotografuoti teko įkalbinėti kelerius metus, pastangos nenuėjo veltui

L.Ganieva, pastebėjusi, kad muziejuose visas dėmesys yra skiriamas tik meno kūriniams, bet ne moterims, prižiūrinčioms eksponatus, nusprendė atiduoti pagarbą joms. 2005 metais gavusi leidimą fotografuoti Sankt Peterburgo muziejuje „Ermitažas“, moteris pradėjo fotografuoti muziejaus darbininkių portretus. 

„Kai pradėjau fotografuoti, ėmiau ieškoti paveikslų, kurie galėtų vienaip ar kitaip „bendrauti“ su portretuojamomis moterimis“, – teigė L.Ganieva. Nepaisant to, jog kai kurias moteris nusifotografuoti teko įkalbinėti kelerius metus, pastangos nenuėjo veltui. Trejus metus trukusio darbo vaisius – 12 portretų, šiuo metu eksponuojamų M.Žilinsko galerijoje.  

Kitas savo darbus parodoje pristatęs autorius Andrésas Lejona pateikia nuotraukų seriją iš Liuksemburgo modernaus meno muziejaus MUDAM (Musee d‘Art Moderne Grands-Duc Jean). 2010 metais, kaip sako pats autorius, jis „ieškojęs dialogo tarp maisto produktų ir architekto Ming Pei sukurtų erdvių“, nufotografavo muziejaus restorane naudojamus maisto produktus pačiose netikėčiausiose muziejaus vietose. 

Kaip teigė A.Lejona, tai buvo smagi patirtis, ypač po to, kai nuotraukos buvo publikuotos, jis sulaukęs skambučių su klausimu, ar eksponatai, tarp kurių buvo kumpis, saliamis, žuvis, vis dar eksponuojami muziejuje. 

Paroda „Muziejų dienos ir naktys“ veiks iki Rugpjūčio 31 dienos. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min