Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 10d. 19:51

„Ketvirtadienio peržiūrų“ projekte pristatytos jauniems talentams skaudančios idėjos

Paroda „27 ketvirtadieniai“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Paroda „27 ketvirtadieniai“

Galerijoje „Vartai“ ketvirtadienio vakarą pristatyta savaitę veiksianti paroda „27 ketvirtadieniai“, apžvelgianti naujų talentų ieškančio ir jaunuosius menininkus atskleidžiančio projekto „Ketvirtadienio peržiūros“ antrojo pusmečio kūrinius.

„Šis projektas ir jo parodos mums labai svarbios. Kokia galerija neieško jaunų talentų? Mes jaučiamės juos atradę ir galbūt prisidėsime prie jų ateities, kurią su pasididžiavimu galėsime stebėti, – sakė galerijos „Vartai“ direktorė Nida Rutkienė. – Tik visada labai prašome visų menininkų – neatimkite iš mūsų akiračio. Kai atsiranda naujų darbų, parodykite juos mums, nes mes patys negalime visko susekti. Kas savaitę surengti parodą tikrai nėra lengva, todėl mes priimame bet kokią kritiką, kuri padeda mums tobulėti.“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nida Rutkienė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nida Rutkienė

„Ketvirtadienio peržiūros“ – tai kiekvieną ketvirtadienį vienoje galerijos salėje vykstančios visuomenei atviros peržiūros ir susitikimai su menininkais. Kiekvienoje peržiūroje pristatomi vis kito menininko naujausi darbai, nagrinėjama jo kūrybos raida ir išskirtinumas. Tai dalykiškos, vieną valandą trunkančios peržiūros, kuriose apie meną stengiamasi kalbėti taip, kad jis taptų labiau suprantamas, artimas ir pažįstamas kiekvienam lankytojui.

Projekto antrajam pusmečiui apžvelgti skirtoje parodoje, netilpus visiems ketvirtadieniais pristatytiems kūriniams, kuratorė Eglė Juocevičiūtė atrinko idėja ar atlikimo kokybe išsiskiriančius menininkų darbus, kuriuose dera konceptualumas ir vizualumas.

„Per 27 ketvirtadienius visus menininkus pristatė trys skautės – aš kaip menotyrininkė ir dvi perspektyvios menininkės Aistė Kisarauskaitė ir Laura Grybkauskaitė, kurios naršo po menininkų studijas, mato, kas vyksta už uždarų durų, ir seka naujienas, – pasakojo E.Juocevičiūtė. – Šiuo projektu galerija susipažįsta su naujais menininkais, nes jie patys ateina į galeriją ir eksponuoja savo darbus – nebereikia eiti į studijas. Galerija kaupia duomenų bazę, kuria naudojasi ne tik pati, bet ir Šiuolaikinio meno centras ar užsienio kuratoriai. Taip pat projektas vertingas ir patiems menininkams, nes čia nėra parodinė erdvė, kurioje projektas turi būti visiškai pabaigtas. Čia jie gali išsibandyti ir pasitreniruoti.“

Užsukę į „Ketvirtadienio peržiūrą“ su jaunais talentais joje gali susipažinti ir meno kritikai bei pradedantys meno kolekcionieriai.

„Juk jauniems verslininkams, kurie nori pradėti kolekcionuoti meno kūrinius, geriausia pradėti nuo jauno meno, – buvo įsitikinusi skaute save pristatanti menotyrininkė. – „Vartų“ galerijoje ketvirtadieniais mes norėjome paprastai pasikalbėti, ištraukti iš menininko, kodėl jis kuria tokį meną, ir paversti tą meną patrauklesnį ir suprantamesnį.“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Paroda 27 ketvirtadieniai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Paroda „27 ketvirtadieniai“

Parodoje „27 ketvirtadieniai“ lankytojai gali išvysti odinę kišenę sienoje ir kitus netikėtus buitinius stebuklus, brolio kojos protezų fotografijas ir šokinėjimo ant vienos kojos audio darbą, tapusį asmenine terapija, nuo šviesos priklausomą ir vidinę erdvę turinčią atsispindinčią instaliaciją, tapytus paveikslus, kuriuose netikėtai sustingsta kasdienybės akimirkos, trimatės dimensijos tapybos paveikslą, tapybos proceso džiaugsmą priartinančią instaliaciją, sovietinį realizmą menantį ir skaudžią šeimos istoriją išduodantį kūrinį, vaizdo instaliaciją, kurioje užfiksuotas šarvojimui ruošiamas mirusiojo kūnas bei kitus menininkų darbus.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Paroda 27 ketvirtadieniai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Paroda „27 ketvirtadieniai“

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

02:01
01:19
01:17

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min