Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 21d. 01:22

Kinas be sienų ir laiko – susitikimas su aktoriumi Nikolajumi Čindiaikinu

Nikolajus Čindiaikinas
Nikolajus Čindiaikinas

Birželio 26 dieną Vilniuje lankysis žinomas teatro ir kino aktorius, režisierius ir pedagogas, Rusijos liaudies artistas Nikolajus Čindiaikinas. Jis dalyvaus viešame susitikime tema „Kinas be sienų ir laiko“.

N.Čindiaikinas – talentingas, didelį kūrybinį potencialą sukaupęs žmogus. Profesinio pripažinimo ir sėkmės sulaukė kaip aktorius, režisierius ir pedagogas. Kiekvienas jo darbas – ir teatre, ir kine, – paperka gilumu, menine išraiška, tiksliomis charakteristikomis.

N.Čindiaikinas gimė 1947 m., 1968 m. baigė Rostovo teatro mokyklą, o 1987 m. – GITIS (Anatolijaus Vasiljevo aktorinį ir režisūros kursą). Dirbo Rostovo ir Omsko teatruose, nuo 1996 m. dėsto Rusijos teatro meno akademijoje. Nuo 2008 m. – Maskvos Čechovo teatro (MCHT) aktorius. 1987 m. apdovanotas žurnalo „Teatralnaja žizn“ prizu už geriausią sezono pastatymą, Nacionalinės teatro premijos „Auksinė Kaukė“ laureatas (1997 m.).

1991 m. N.Čindiaikinas stažavosi Italijoje, pas garsų meistrą Jerzy Grotowskį, kur pasisėmė neįkainojamos patirties ir žinių. Aktorius prisimena: „Grotowskis sakydavo, kad aktoriaus kūnas – tai instrumentas, kurį reikia mokėti suderinti. Visuose jo užsiėmimuose viešpatavo tokia atmosfera, tarsi vyktų kažkas šventa. Viskas buvo reglamentuota – kaip atsistoti, kaip atsisėsti, kur palikti batus. Aš iki šiol tuo naudojuosi. O patekti į mokyklą išties buvo nelengva. Man pasisekė, – esu vienintelis iš rusų aktorių, kuris mokėsi Grotowskio centre“.

N.Čindiaikinas labai myli Lietuvą. Jo žmona – vilnietė Rasa Tornau – aktorė, režisierė ir pedagogė.

Filmas „Mama, neliūdėk!“ atnešė jam plačiųjų žiūrovų sluoksnių pripažinimą, o apskritai kine ir televizijos serialuose N.Čindiaikinas yra suvaidinęs apie 100 vaidmenų. Žinomiausi: „Pamatyti Paryžių ir numirti“, „Antikileris“, „Pilnaties diena“, „Tureckio maršas“, „Arbato vaikai“ ir kt. Savo unikalų gyvenimą aktorius aprašė knygoje „Nenurimsiu, nekuoktelėsiu, neapkursiu“.

N.Čindiaikinas labai myli Lietuvą. Jo žmona – vilnietė Rasa Tornau – aktorė, režisierė ir pedagogė, žinomo Lietuvos literatūros tyrinėtojo, prozininko ir ilgamečio Vilniaus universiteto bibliotekos direktoriaus Jurgio Tornau duktė.

Viena iš nedaugelio vietų, kuriose jis su malonumu lankosi, tai Vilnius. „Labai mėgstu mašina keliauti po Lietuvą. Esu laimingas, jei pavyksta keletą dienų praleisti Neringoje, Juodkrantėje, pažvejoti ten. Baltijos jūra man – kažkas nepaprasta“, – dalijasi įspūdžiais žinomas aktorius.

Susitikimas vyks birželio 26 dieną Vilniuje, viešbučio „Best Western“ konferencijų salėje (Konstitucijos pr. 14). Pradžia 17.00.

Įėjimas laisvas, bet prieš tai būtina iš anksto užsiregistruoti telefonu +370 607 36477 arba elektroniniu paštu: formatasa3lt@gmail.com

Temos: 2 Jurgis Tornau Kinas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min