Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino mėgėjus vėl kviečia Šiaurės šalių kino klubas

„Patrikas 1.5“
Kadras iš filmo / „Patrikas 1.5“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaurės šalių kino klubas kelia septintojo sezono uždangą. Kino mėgėjai vėl kviečiami du mėnesio trečiadienius rezervuoti rinktiniam Šiaurės šalių kinui. Nemokamos šiaurietiško kino peržiūros vyks kino teatre „Pasaka“, kuris įsikūręs Vilniaus senamiestyje Šv. Ignoto g. 4/3.

„Kasmet matome neblėstantį žiūrovų domėjimąsi šiaurietišku kinu ir pilnas kino klubo sales. Tai yra geriausias įrodymas, kad Lietuvos kino žiūrovui reikia nekomercinio kino, kuris paprastai retai pasiekia kino teatrus. Šį sezoną žiūrovus pakviesime į 20 rinktinio kino peržiūrų“, – sako kino klubo organizatoriai.

Šiaurės šalių kino klubo sezono atidarymui parinktas filmas simboliniu pavadinimu „Šiaurė“ (Nord). Ši Berlyno kino festivalyje apdovanota norvegų komedija bus rodoma rugsėjo 15 d. 17.30 val.

Filmo herojus yra nervinį išsekimą patyręs slidininkas Jomaras. Jis atsiriboja nuo pasaulio ir užsisklendžia vienatvėje įsidarbindamas slidinėjimo parko prižiūrėtoju. Sužinojęs, jog Norvegijos šiaurėje jis tikriausiai turi sūnų, Jomaras sniegaeigėmis rogėmis leidžiasi į keistą ir poetišką kelionę šiaurės link maisto atsargoms pasiėmęs 5 litrus alkoholio.

Keliaudamas nuostabiu arktiniu gamtovaizdžiu, Jomaras, panašu, ima daryti viską, kad tik atitolintų kelionės pabaigą ir nepasiektų galutinio jos tikslo. Kelyje jis sutinka daug švelnių ir sutrikusių sielų, kurios visos prisideda, kad Jomaras judėtų tolyn ir galų gale išvystų šviesesnę gyvenimo pusę.

Antrąjį mėnesio filmą „Patrikas 1,5“ (Patrik 1,5) kino klubo lankytojai pamatys rugsėjo 29 d. 17.30 val. Ši švedų komedija meta iššūkį išankstiniams nusistatymams ir prietarams.

Joranas ir Svenas sulaukė leidimo įsivaikinti vaiką. Tačiau jų problema yra ta, kad homoseksualiems tėvams leidžiama įsivaikinti vaikus tik iš vos kelių šalių. Joranas ir Svenas nekantriai laukia ir vieną dieną gauna laišką – jiems atsirado galimybė įsivaikinti našlaitį iš Švedijos, 1,5 metų Patriką. 

Panašu, kad svajonė išsipildė. Bet kai namuose pasirodo Patrikas, paaiškėja, kad jis yra visai ne tas mažas berniukas, kurio jie laukė. Biurokratų dokumentuose įsivėlė klaida ir į jų namus įžengia penkiolikmetis paauglys homofobas, turintis kriminalinę praeitį.

Šiaurės šalių kino klubo filmai rodomi originalo kalba su titrais anglų kalba kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius). Įėjimas nemokamas, vietų rezervacija nevykdoma.

Dėmesio! Žiūrovai kasoje privalo paimti nemokamus bilietus, be bilietų žiūrovai į salę neįleidžiami.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min