Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kitas kampas“ – žiūrovų juokas tas pats (nuotraukos)

Spektaklio „Kitas kampas“ premjeros vakaras.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Spektaklio „Kitas kampas“ premjeros vakaras.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus mažajame teatre ketvirtadienio vakarą pristatytas improvizacijų spektaklis „Kitas kampas“ sėkmingai pratęsė žiūrovų pamiltą televizijos laidą „Pagauk kampą“. Scenoje pusantros valandos čia ir dabar dainas dainavo, istorijas kūrė, vaidino, sėkmingai vienas kitą suprato arba – žiūrovų juokui – tarpusavio susikalbėjimo nerado devyni aktoriai, vadovaujami Andriaus Žebrausko.

Jau nuo pirmų akimirkų nedidelėje Mažojo teatro salėje užsimezgė jauki ir, palyginti su įprastais spektakliais, neformali atmosfera. Žiūrovų buvo prašoma siūlyti istorijų temas, pavadinimus, dainoms žodžius ir kitaip aktyviai dalyvauti. Vienai žiūrovei ypač pasisekė – jai aktorių duetas asmeniškai atliko širdį spaudžiančią serenadą.

Kaip ir televizijos laidoje, improvizacijų muzika rūpinosi visų muzikos instrumentų meistras Andrius Kulikauskas. Jis dar kartą privertė žavėtis greita reakcija ir prisiderinimu prie improvizuojančių ir staigiai kuriančių aktorių.

Jeigu viskas „susivaidina“ puikiai, daugelis žmonių mano, kad tai buvo surežisuota. O iš tiesų nėra repetuojama, bet tik treniruojamasi...Premjeros vakarą salė buvo sausakimša – pasižiūrėti naujo projekto atėjo Karina Krysko, Šorena, Eglė Jackaitė, Leonardas Pobedonoscevas, vaikučio besilaukianti Gintarė Latvėnaitė, buvęs laidos „Pagauk kampą“ vedėjas Ramūnas Rudokas ir kiti. Improvizacijomis susidomėjęs Algimantas Čekuolis, atėjęs su žmona Edita, netgi pasiūlė vienam etiudui savo kaklaskarę.

Po debiuto teatro fojė susirinkę aktoriai atrodė patenkinti rezultatu, nors, kaip tikino Rimantė Valiukaitė, „tobulumui ribų nėra“.

„Susijungimas su publika, bendras alsavimas, manau, pavyko“, – savo nuomonę išsakė A.Žebrauskas.

„Buvo netgi supermomentų, energijos pliūpsnių, kuriuos pajutome kartu su publika“, – džiaugėsi improvizacijomis Audrius Bružas ir pridūrė, kad būtent tokia aktorių sudėtis pasirodė žiūrovams pirmą kartą.

Ateityje aktoriai keisis, nes, anot A.Žebrausko, tam ruošiasi dar 20 aktorių. Kiekvieną kartą improvizacijos, teatriniai žaidimai keisis, bus siekiama parodyti ir dar nematytų licencijuotų improvizacinių pasirodymų. Svarbiausia, kad Lietuvos žiūrovas pažintų improvizacijos žanrą ir suprastų, kad jame nėra nieko surepetuota.

„Aš kalbėjau su žmonėmis, kurie jau daug metų užsiima improvizacija Vakaruose, ir jie sakė, kad jeigu viskas „susivaidina“ puikiai, daugelis žmonių mano, kad tai buvo surežisuota. O iš tiesų nėra repetuojama, bet tik treniruojamasi – atliekamos užduotys, bet niekas nežino, kas bus scenoje prieš žiūrovus“, – išdavė A.Žebrauskas.

Jis prisipažino, kad tik vadovauti ir nevaidinti buvo labai sunku – sėdėdamas nenustygo vietoje. Ateityje R.Valiukaitė pažadėjo jį pavaduoti ir leisti improvizacijų mokytojui pačiam vaidinti.

Improvizacijų šou „Kitas kampas“ šį sezoną dar bus galima pamatyti birželio 5 dieną, o kitą sezoną planuojama projektą rodyti kiekvieną mėnesį.

Komentarai
Temos Juokas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min