Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečiams gros Varpų ansamblis

Klaipėdoje gros estų varpų ansamblis.
Koncertų salės nuotr. / Klaipėdoje gros estų varpų ansamblis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, 18 valandą artėjančių šv. Kalėdų nuotaiką kurs Klaipėdos koncertų salės festivalio „Salve Musica“ svečiai iš Estijos – rankinių varpų ansamblis „Arsis“.

Rankinių varpų ansamblis išaugo iš kamerinio choro „Arsis“, kurio dirigentas Aivar Mäe pirmą kartą rankinių varpų muziką išgirdo ir ja susižavėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jam kilo idėja įkurti varpų muzikos ansamblį ir savo šalyje. Amerikos rankinių varpų gildijos nariai 1993 metais svečiavosi Estijoje ir padovanojo A. Mäe bei jo chorui pirmąjį tris oktavas apimantį rankinių varpų rinkinį. Vėliau Estijoje buvo įsteigta privati mokykla, kurioje vaikai mokosi groti rankiniais varpais. 2003-aisias šią mokyklą baigė pirmoji laida, ir buvo įkurtas „Arsis“ jaunimo ansamblis.

A. Mäe vadovavo keliems chorams ir buvo tarptautinių chorų festivalių lyderis, taip pat dalyvavo chorų ir rankinių varpų muzikos seminaruose. Jis dirbo Eesti Kontsert - Nacionalinio Estijos koncertų instituto generaliniu direktoriumi bei Tartu miesto Vanemuine teatro generaliniu direktoriumi.  Nuo 2009 m. rudens jis yra Estijos nacionalinės operos direktorius.

„Arsis“ šiuo metu turi vieną geriausių rinkinių pasaulyje – 7+4 oktavas apimančius rankinius varpus ir 7 oktavas apimančius rankinius skambalus. Visi šie varpai pagaminti JAV, Malmark Incorporation varpelių gamykloje.

Ansamblis tapo estų muzikos simboliu ir dažnai atstovauja savo šaliai įvairiuose tarptautiniuose renginiuose, atlikdamas specialiai jam sukurtus originalius kūrinius, autentišką muziką bei klasikinių kūrinių aranžuotes. Kolektyvas yra surengęs daugiau kaip 100 koncertų. Jo pasirodymų metu scenoje būna virš 50 varpų ir varpelių – nuo pačių mažiausių, laikomų rankose, iki didžiausių, statomų ant grindų. Visų instrumentų svoris siekia net 1 toną!

„Kviečiame į muzikinę kelionę, kurioje skambės klasikos aranžuotės ir originalios kompozicijos rankinių varpų ansambliui. Smagiai keliaudami klausysimės pažįstamų P. Čaikovskio baleto „Spragtukas“, G. F. Händelio, P. Mascagni, T. Albinoni muzikos, miuziklų fragmentų ir visada jaudinančių kalėdinių dainų melodijų“, – teigia rankinių varpų ansamblio nariai.

„Arsis“ ne tik savitu būdu išgauna muziką, bet ir sukuria ypatingą nuotaiką. Kviečiame tuo įsitikinti!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min