Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje – susitikimas su poetais Daiva Čepauskaite ir Donaldu Kajoku

Poetas Donaldas Kajokas trečiadienį atvyksta į Klaipėdą susitkti su skaitytojais.
I.Simonaitytės bibliotekos nuotr. / Poetas Donaldas Kajokas trečiadienį atvyksta į Klaipėdą susitkti su skaitytojais.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį, 17 val., I.Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje skaitytojai kviečiami į projekto „Auksinis laureatų ruduo“ renginį-susitikimą su poetais Daiva Čepauskaite ir Donaldu Kajoku. Kaune gyvenančius ir kuriančius menininkus klaipėdiečiams pristato Kauno apskrities viešoji biblioteka.

Marijampolėje gimusi poetė, aktorė, dramaturgė Daiva Čepauskaitė šiuo metu gyvena Kaune, 2004 m. ji buvo pripažinta įsimintiniausia Kauno menininke. Ne vieno apdovanojimo savininkė, trijų poezijos knygų autorė 2005 m. už knygą „Nereikia tikriausiai būtina“ pelnė „Poezijos pavasario“ Maironio premiją ir „Poezijos pavasario“ laureatės titulą. 2010 metais „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlė“ pasipildė rinkiniu „Daiva Čepauskaitė: eilėraščiai“.

Poetas, eseistas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Donaldas Kajokas šiais metais išleido naują savo poezijos knygą „Kurčiam asiliukui“. Rašytojo kūryba yra išversta į anglų, prancūzų, ispanų, vokiečių, rusų, lenkų, suomių, vengrų, gruzinų, ukrainiečių, latvių, slovėnų kalbas.

D.Kajokas yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. 1992 m. jam paskirta Jotvingių premija, 1995 m. tapo „Poezijos pavasario“ laureatu, 1999 m. apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. 1980 m išleidęs pirmąjį eilėraščių rinkinį „Žeme kaip viršūnėmis“, šiandien gali didžiuotis gausia savo kūrinių bibliografija,  eilėraščių knygomis: „Lapkritis veidrodyje“, „Tylinčiojo aidas“, „Žuvusi avis“, „Drabužėliais baltais“, rinktine „Meditacijos“, „Mirti reikia rudenį“, „Karvedys pavargo nugalėti“, esė rinkiniais: „Komentarai“, „Dykinėjimai“, prozos kūriniais: „Lietaus migla Lu kalne“, „Kazašas“. Dabar autorius pristato dar vieną savo poezijos knygą „Kurčiam asiliukui“. Be to, D.Kajokas ilgus metus dirba kultūros savaitraščio „Nemunas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min