Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos dramos teatras vilniečiams pristatys du spektaklius

Spektaklis „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“ užbaigs Klaipėdos dramos teatro sezoną.
A.Kripaitės nuotr. / Spektaklis „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“ užbaigs Klaipėdos dramos teatro sezoną.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos dramos teatras atvyksta paviešėti į Vilnių. Lapkričio 30 d. 18 val. Nacionalinio dramos teatre (Gedimino pr. 4) klaipėdiečiai pristatys premjerinį spektaklį – J.Vaitkaus režisuotą G. Grajausko dviejų dalių tragikomediją „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“, o gruodžio 1 d. 18 val. Vilniaus publikai rodys vieną populiariausių pastarųjų metų savo spektaklių, P.Gladilino dviejų dalių komediją „Iš miglos išniro angelas“ (rež. R. Rimeikis).

Piotras Gladilinas (g. 1962) – puikiai žinoma figūra Rusijos teatriniame pasaulyje. Ir ne tik teatriniame – Piotras Gladilinas ne tik dramaturgas, kino bei teatro režisierius, bet ir dailininkas grafikas, fotografas, prozininkas, poetas... Jo romanus leidžia viena žinomiausių Rusijoje leidykla „Vagrius“ – ta pati, kuri leidžia kultinius Rusijos šiuolaikinius autorius Viktorą Peleviną, Vladimirą Makaniną, Liudmilą Petruševskają. Jo pjeses stato garsiausi Rusijos režisieriai solidžiausiuose teatruose, o spektakliuose bei filmuose vaidina tokios žvaigždės kaip Levas Durovas, Galina Polskich, Olga Arosejeva.

Kuo sugeba patraukti publiką Piotras Gladilinas? Visų pirma – retu gebėjimu sujungti į vieną visumą tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo nesujungiama: aukštąją kultūrą ir gatvės leksiką, realybę ir sapną, biblinius motyvus ir buitines scenas, banalybę su metafizika, naivumą su išmintimi... Jo pjesių herojai gyvena keistame efemeriškame pasaulyje, kur nieko nėra grynu pavidalu – viskas čia keistai susikryžminę tarsi kokiame garsiojo genetiko Mičiurino išvestame hibride, fantazija ir tikrovė kuo lengviausiai peršoka viena į kitą, persipina ir papildo viena kitą netikėtais proregiais.

Piotro Gladilino komedija „Iš miglos išniro angelas“ originalo kalba vadinasi „ Vyšel angel iz tumana“ – tai citata iš tokios mažumėlę kriminalinės rusiškos vaikų skaičiuotės. Ne šiaip sau: nors visi personažai čia suaugę ir solidūs žmonės, jų infantilumas tiesiog trykšte trykšta. Vaikiški ginčai, vaikiški pykčiai, nuvedantys į visai nevaikiškus konfliktus – kuriuos spręsti imasi pati vyriausioji, mama. Ne veltui japonai sako, jog nėra pasaulyje gudresnio sutvėrimo už seną moteriškę... Jekaterina Kondratjevna, neapsikęsdama sūnų (jaunylis – pasipūtęs oligarchas, vyresnėlis – ne mažiau ambicingas mokslininkas) rietenų, sugalvoja būdą, kaip šiuos brandaus amžiaus sulaukusius vaikiščius atvesti į protą ir išmokyti vienas kitą mylėti to nesidrovint.

Vienas spalvingiausių pjesės herojų – angelas. Sprendžiant pagal vardą, gal net patsai arkangelas Gabrielius. Tiesą sakant, Gabrielius įtartinai nuodėmingas ir apšiuręs angelas, kalbantis keistu Jerofejevo prozos personažų šnektos ir Senojo testamento citatų mišiniu. Nors kas čia žino, kaip iš tiesų atrodo normalus statistinis angelas... Gal ir neklydo kadaise R.M. Rilkė, rašydamas – „baisūs visi angelai“. Tačiau Gladilinas tuo ir įdomus, jog sugeba paversti bet kokią tikrovę fantazija, o bet kokią, net ir pačią neįtikinamiausią fantaziją – tikrove...

Klaipėdiečių spektaklis – šviesus ir paprastas, verčiantis kvatoti ir kartu susimąstyti. Tai spektaklis apie mūsų laikmetį, apie mūsų gyvenimą ir apie mus pačius – tikriausiai tai ir yra jo neabejotino populiarumo priežastis.

Spektaklį režisavo režisierius, teatro bei kino aktorius Ramutis Rimeikis, o vaidina jame Valentina Leonavičiūtė, Regina Arbačiauskaitė, Rimantas Pelakauskas, Kęstutis Macijauskas, Jolanta Puodėnaitė, Monika Vaičiulytė, Edvardas Brazys, Vaidas Jočys, Renata Idzelytė, Simona Šakinytė, Nijolė Sabulytė, Irena Simonaitytė ir Rytis Gustaitis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min