TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Koncerte „Beveik rimtai...“ kartu muzikuos šešiolika bičiulių

Koncerto „Beveik rimtai...“ atlikėjai
LVSO nuotr. / Koncerto „Beveik rimtai...“ atlikėjai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO) (meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius) pristato kamerinės muzikos koncertą „Beveik rimtai...“ – Rolando Romoslausko jubiliejinį vakarą. Jubiliejų švenčiantis LVSO altų grupės koncertmeisteris Rolandas Romoslauskas kartu su kolegomis muzikantais kviečia į kontrastingą ir intriguojantį koncertą.

Gegužės 16 dieną, 16 val. (pakeista data ir laikas, bilietai galioja) Kongresų rūmuose skambės L. van Beethoveno, J. Brahmso, A. Piazzollos, L. Korchino ir T. Makačino kūriniai, kuriuos atliks specialiai tik šiam koncertui susibūrę garbūs sostinės muzikantai: ansamblio „Vilniaus arsenalas“ nariai – Laima Šulskutė (fleita), Rolandas Romoslauskas (altas) ir Sergejus Okruško (fortepijonas), taip pat Povilas Jacunskas (violončelė), Giedrius Bendoraitis (kontrabosas), Pavelas Giunteris (mušamieji) ir LVSO altų grupė: Rolandas Romoslauskas, Zita Garšvaitė-Katkienė, Ričardas Vytas, Benediktas Valeika, Inga Lina Jovaišienė, Daiva Gudelevičiūtė, Paulius Jeziorskis, Asta Jankauskienė, Renatas Jankevičius, Kristina Griciūtė, Monika Mikalajūnaitė.

„Ką tik pagrojome mano jubiliejui skirtą simfoninės muzikos koncertą. Po tokių didelės apimties simfoninės muzikos koncertų visuomet norisi pagroti kitokią muziką – lengvą, intymią, kamerinę. Mano gyvenime visada buvo daug kamerinės muzikos“, – pasakojo Rolandas Romoslauskas.

Tai susiję tiek su įvairiais kamerinės muzikos projektais, kurie parengti bendradarbiaujant su daugeliu žymių atlikėjų, tiek su kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ veikla. Rolandas Romoslauskas yra šio kolektyvo vadovas, altininkas ir vienas iš įkūrėjų. 1986 metais įkurtas kolektyvas nuo pat Taikomosios dailės muziejaus atidarymo nuolat ten rengia savo koncertus. Tradiciškai kasmet ansamblis specialiais koncertais palydi senuosius metus. Įvairiuose Lietuvos miestuose ir už jos ribų jau surengta daugiau nei 1000 įvairių koncertų. Ansamblis daug dėmesio skiria lietuvių autoriams, ypatingai – šiuolaikinei lietuvių muzikai.

2007 m. pradėtas leisti ansamblio „Vilniaus arsenalas“ kompaktinių plokštelių ciklas „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirtas ansamblio inicijuotai šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai. Jau pasirodė trys šio ciklo plokštelės, numatoma ir ketvirtosios plokštelės leidyba.

„Vilniaus arsenale“ taip pat groja viena jo įkūrėjų fleitininkė Laima Šulskutė ir pianistas Sergejus Okruško. Laima Šulskutė po studijų Maskvos konservatorijoje pradėjo aktyvią koncertinę veiklą, daug koncertuoja su įvairios sudėties kameriniais ansambliais. Ji yra Vilniaus konservatorijos dėstytoja, išugdžiusi nemažai fleitininkų. Sergejus Okruško (fortepijonas) gerai žinomas Lietuvoje pianistas ir klavesinininkas, pripažintas įvairių stilių – tiek baroko, tiek šiuolaikinės  muzikos interpretatorius.

Koncerte „Beveik rimtai“ taip pat pasirodys tarptautinių konkursų laureatas jaunosios kartos violončelininkas Povilas Jacunskas, LVSO kontrabosų koncertmeisteris Giedrius Bendoraitis, LVSO altų grupė ir LVSO mušamųjų grupės koncertmeisteris Pavelas Giunteris.

Koncerto programa susideda iš dviejų dalių: po klasikos perlais vadinamų L. van Beethoveno ir J. Brahmso kompozicijų klausytojai išgirs aistringą A. Piazzollos „Didijį tango“, nuotaikingą ir intriguojančią L. Korchino kompoziciją – muzikinę parodiją „Beveik Mocartas“. Koncerto pabaigoje suskambės Teisučio Makačino LVSO altų grupei aranžuotas tango „Krintanti žvaigždė“ ir Šventinis Post Scriptum, kurį gros visi šešiolika koncerte drauge muzikuosiančių bičiulių. Koncerto pradžia 16 valandą, bilietai parduodami Kongresų rūmuose ir sistemoje bilietai.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Muzika
Parašykite atsiliepimą apie 15min