Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 3d. 15:01

Kovo 11-ąją pasveikins vargonų ir fleitų koncertas

Vargonai
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Vargonai

Vargonininkės Jūratės Landsbergytės, fleitininkų Žibutės Valkaitytės ir Vytauto Oškinio koncertas „Atgimimo garsai“ įvyksiantis šį šeštadienį, kovo 7 d., 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje skiriamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei paminėti.

Pasak atlikėjų, šio vakaro programoje skambėsiantys barokiniai ir klasikiniai koncertai yra kupini optimizmo, atgimstančio pavasario nuotaikos, muzikos gaivumo ir jaunatviškumo.

Klausytojai išgirs G.M.Bononcini, A.Vivaldi, V.Cybin, M.K.Čiurlionio, J.S.Bacho, J.Gaidelio, K.Kennon, G.Bizet ir W.A.Mozarto kūrinius dviems fleitoms ir vargonams.

„Kompozitoriaus V.Cybin Etiude fleitai ir vargonams ir M.K.Čiurlionio preliuduose vargonams atsiveria paslaptinga nakties, vakaro ilgesio erdvė, kurioje bręsta gamtos ir žmogaus dvasios atgimimas“, – apie programos ypatumus pasakojo J.Landsbergytė.

Anot vargonininkės, ypač įdomu pristatyti Lietuvoje dar nežinomą Amerikos lietuvių kompozitoriaus Juliaus Gaidelio kūrinį „Vakaro meditacija“. Šis kūrinys į programą įtrauktas ne atsitiktinai, nes šiemet minime šio reikšmingo modernisto 100 metų jubiliejų.

Gimtinės ilgesio kupina „Vakaro meditacija“ buvo parašyta ir atlikta 1966 metais Šiluvos Marijos koplyčios dedikacijos ir lietuvių kongreso Vašingtone metu. „Laisvoje Lietuvoje atlikti šį meilės Tėvynei kupiną iškilaus autoriaus kūrinį yra itin ypatinga. Tai – vienas iš mūsų atgimimo ženklų“, – džiaugėsi vargonininkė.

Šis koncertas yra „Muzikos valandos Šv. Jonų bažnyčioje“ rengiamo koncertų ciklo, skirto Tarptautiniams vargonų metams paminėti, dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažinti klausytojus su didžiausiais Lietuvoje vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes.

J.Landsbergytė yra viena aktyviausių šiandienos Lietuvos vargonininkių. Vargonus ir muzikologiją studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. L.Digrio ir J.Čiurlionytės klasėse. 1989 m. tapo Kijevo vargonininkų konkurso laureate. Vargonininkės koncertinė veikla driekiasi per daugelį Europos šalių ir JAV. Kaip solistė ir kamerinių ansamblių sudėtyje ji atliko daugybę premjerų, padarė radijo ir CD įrašų. Svarbią vietą atlikėjos repertuare užima modernioji lietuvių vargoninė muzika.

Fleitininkė Žibutė Valkaitytė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, prof. A.Vizgirdos fleitos klasę. 1995-1996 m. stažavosi Paryžiaus Konservatorijoje pas prof. P.Y.Artaud. Šiuo metu groja Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre ir dėsto fleitos specialybę Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje.

Fleitinininkas Vytautas Oškinis mokosi Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje (Ž.Valkaitytės fleitos klasėje). Su mama J.Landsbergyte aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir Vokietijoje. V.Oškinis yra J.Pakalnio pučiamųjų instrumentų konkurso I vietos ir K.Stralio tarptautinio „Young Flutist“ konkurso (Latvija) II vietos laureatas. Tobulinosi meistriškumo kursuose „Fleita Neringoje“, dalyvavo „Lutheran Summer Music“ akademijoje, Mineapolyje, JAV.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min